Hasta Yatağı
Hasta Karyolası ve Hasta Yatakları
Elektrikli Hasta Yatakları
Elektrikli hasta yatağı çeşitleri ve fiyatları
3 Motorlu Hasta Karyolası
3 motorlu asansör hareketli hasta karyolası
4 Motorlu Hasta Karyolası
4 motorlu full abs kaplama hasta karyolası
Ahşap Hasta Karyolası
Ahşap başlıklı ve korkuluklu, bazalı, ev tipi hasta yatakları
Hasta Yatakları Modelleri
Her ebat ve özellikte hasta karyolasına uygun hasta yatakları
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Emek Hasta Yatakları Whatsapp
İmalatçı Kimliğimiz

Hasta Yatağı İmalatı: Hasta Yatağı imalat endüstrisinde 1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Emek Sağlık kurulduğu günden bu yana; elektrikli hasta yatakları, motorlu, ahşap, ev tipi hasta yatakları, muayene masaları, hastane dolapları gibi farklı ürünlerin de üretimini gerçekleştirmiştir. 20 yıl boyunca ilk olarak manuel hasta karyolası imalatı ile sektörde yerini alan firmamız, bu süreçteki Ar-Ge çalışmaları sonucunda TSE ve Avrupa Standartlarına uygun elektrikli hasta karyolası üretimi ile daha modern ve devrin ihtiyaçlarına yönelik imalata geçmiştir. Şimdi ev tipi ve hastane karyolaları, muayene divanları, hastane dolapları ve diğer medikal ürünlerin imalatı yapılmaktadır.
Emek Sağlık İstanbul’daki merkezinde üretim, satış ve kiralama faaliyetlerini sürdürmekte, yanı sıra Türkiye’nin tüm bölgelerine ve bir çok dünya ülkesine pazarlama ve ihracat faaliyetlerine devam etmektedir. Yatan hastaların, el kumandası üzerindeki düğmeleri kullanarak farklı pozisyonlara getirilebildiği ve hastanın rahatça yataktan ayrılmasını sağlayan elektrikli ve çok yönlü hareketli hasta yatağı imalatı tesislerimizde yapılmaktadır.

Modellerimiz
İmalat, pazarlama, teslimat ve kurulum işlemlerini tamamen kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız, hasta yatağı modellerini gelişen teknolojik imkanlarla daha da geliştirerek siz hasta ve hasta yakınlarına daha kusursuz ürünler sunma çabası içindedir. Tüm modellerimiz de serumluk ve pil mevcut olup, bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Ana Sayfa

Hasta Yatağı Kiralama, Fiyatlar ve Hasta Karyolası Modelleri

Hasta yatağı kiralama ve satın alma şirketimiz, evde iyileşen hastanın bakımına yardımcı olmak için makul fiyatlı hasta karyolası satışı ve kiralamasını yapar. Hastanızın dayanıklı, rahat ve sağlıklı bir yatakta tedavi görmesi için ergonomik yataklar imal ediyoruz. Bütçenize uygun, otomatik olarak ayarlanabilir, motorlu hasta yatağı çeşitlerini burada satın alma ve kiralama seçenekleriyle bulabilirsiniz.

2 Motorlu Hasta Yatağı Ekonomik Model 2 Motorlu Hasta Yatağı Mdf Başlıklı2 motorlu ABS başlıklı hasta yatağı
2 motorlu ahşap hasta yatağı modeli2 motorlu evde hasta bakım yatağı2 motorlu full ABS donanımlı hasta karyolası
3 Motorlu Hasta Yatağı3 Motorlu Hasta YatağıLazımlıklı Hasta Yatağı
4 Motorlu Hasta YatağıEv Tipi Ahşap Hasta YatağıÇocuk Hasta Yatağı

 Havalı Hasta Yatakları

Witra baklava desenli havalı yatakWitra AB havalı yatak 8 cmWitra AB havalı yatak 12 cm
Witra ABC havalı yatak 12 cmWitra 30 Derece Pozisyon Veren Havalı YatakWitra 45 Derece Pozisyon Veren Havalı Yatak

 

Kiralık Hasta Yatakları

2 motorlu kiralık hasta yatağı 2 motorlu kiralık hasta yatağı 2 motorlu kiralık hasta yatağı
3 motorlu kiralık hasta yatağı 3 motorlu kiralık hasta yatağı 4 motorlu kiralık hasta yatağı

Yatakta geçirmek zorunda kaldığınız hastalık sürecini, rahat, konforlu ve güvenli hasta yatağı modellerimiz ile kolaylaştırıyoruz. Maliyet ve fonksiyon dışında bir hasta yatağı kiralama ve satın alma hizmeti alırken dikkat edilecek en önemli şey, hastanın ihtiyaçlarına uygun olmasıdır. Hastalar ve bakıcılar, güvenli, konforlu ve doğru bir bakım süreci yürütmek için yatağın hangi özelliklere sahip olması gerektiğine bir doktor veya sağlık görevlisi ile birlikte karar vermelidirler. Yatak seçimi önemsenmesi gereken bir karar aşamasıdır. Çünkü yapılacak seçim, hastalık süreci boyunca hastanın ve bakıcılarının konfor ve güvenlik düzeylerini belirleyecektir. Hareket kabiliyetini tamamen yitirmemiş, tuvalet ihtiyacı gibi temel ihtiyaçlarını kendi giderebilen ama bir hasta yatağında yatması gereken hastalar için iki motorlu hasta yatakları uygun bir seçim olabilir. Kısmi felçli veya yatalak hastaların bakımında ise üç motorlu bir hasta karyolası kullanmak hem hastaya hem de bakıcısına ekstra kolaylıklar sağlayacaktır. Bu tip hastalar tuvalet ihtiyacını yatak dışında gideremedikleri için, bu işlem genellikle hastanın altı bezlenerek yapılmaktadır. Bezleme işlemini yapan bakıcılar veya hasta yakınları, bu işlemi iki motorlu hasta yataklarında yaparken normalden fazla eğilmek zorunda kalmaktadırlar. Bu da zamanla bel ağrısı gibi omurga ağrılarına ve bozukluklarına yol açabilmektedir. Bunun önlenmesi ve hastaya daha rahat müdahale sağlanabilmesi için yüksekliği ayarlanabilir üç motorlu bir hasta karyolası kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hasta Yatağı Şilteleri

Hasta yatakları, hastanelerde sıklıkla görülen demirbaş materyallerden biridir. Çok fonksiyonlu olması sebebiyle hastaneler bu tip yatakları tercih eder. Hastaneden taburcu olan ve evde yatak istirahatı yapmak durumunda olan veya çeşitli süreler boyunca yatmak zorunda kalan hastalar için hasta karyolası kurtarıcı bir çözüm sağlıyor. Çünkü bu tıbbi yataklar, ortopedik yapısı, hareketli sistemi ve kumanda ile kontrol edilebilen özelliğiyle evde kullanıma uygunluk gösterir. Üstelik hasta kişinin özellikle yaşlı hasta var ise bakımını, fiziksel aktivitelerini ve yeme – içme ritüelini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Lazımlıklı hasta karyolası evdeki bakımı daha da kolaylaştırıyor. Zira fiziksel engeli olan kişiler yataklarından kalkmadan, efor sarf etmeden tuvalet ihtiyacını giderebiliyor. Hasta karyolaları genel olarak özelliklerine göre farklı modellerde üretiliyor. Emek Sağlık, gelişmiş özelliklere sahip hasta karyolası modelleri ile hastalara çözüm odaklı bir yatak hizmeti veriyor. Firmamızın kuruluşuna bakıldığında sektöründeki başarı grafiği, satış prensibi ve müşteriye olan yaklaşımının çözüm odaklı olduğu görülüyor. Hasta yatağı kiralama İstanbul başta olmak üzere diğer il ve ilçelerimizde de firmamız tarafından ihtiyaç sahibi hasta ve yakınlarına ulaştırılıyor.

Emek Sağlık firması adı altında 1996 yılından bu yana hasta yatağı kiralama ve pazarlama hizmetleri veriyoruz. Hasta yataklarının hastalar ve refakatçiler için önemini biliyor; bu yönde kaliteli, fonksiyonel üretim gerçekleştiriyoruz. Tıbbi malzeme satmanın ne derece hassasiyet isteyen bir alan olduğunu bilen firmamız; donanımlı, eğitimli ve işinde uzman ekibi ile müşteri memnuniyetini üst seviyede tutarak çalışıyor. Sektörel gelişmeleri yakından takip eden ekibimiz, son teknoloji hasta karyolaları ile müşterilerimize yenilikçi, çözüm odaklı ürünler sunuyor. Elbette bünyemizde A’dan Z’ye tüm hasta yatağı çeşitleri yer alıyor. Her ihtiyaca, bütçeye ve isteğe uygun yatak bulacağınız öncü firmalardan biri olarak müşterilerimizin önce sağlığını sonra bütçesini önemsiyor, hesaplı bir alışveriş deneyimi yaşamalarını sağlıyoruz.

Ürün kalitesindeki başarımız hizmet verdiğimiz günden bu yana daima başarılı bir şekilde artmış, müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ile taçlandırılmıştır. Hasta yatağı kiralama ve diğer tıbbi materyaller konusunda verdiğimiz hizmetlerin hepsinde temel prensiplerimize ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına sadık kalarak hareket ediyoruz. Bu tavrımız bizi sektörde öncü konuma taşıyan detaylardan sadece birkaçıdır.

Hasta Karyolası Modelleri

Firmamızda hasta yakınlarının istediği her çeşit yatak bulunmaktadır. Hastanın tedavi sürecini kolaylaştırmak, sağlıklı ve hijyenik bir yatak istirahatı geçirmesi için fonksiyonel ve konforlu karyola modellerimiz bulunuyor;

Manuel Hasta Karyolası

Manuel yatak kişilerin bizatihi el yardımıyla yatağın hareketlerini sağladığı yataklara verilen genel isimdir. Bu yataklar baş ve ayak kısmındaki hareketi el desteğiyle hareket ettirebiliyor.

Elektrikli Motorlu Hasta Karyolası

İki, üç ve dört motorlu hasta yatakları ayak ve baş kısımların kumanda yardımıyla hareket etmesini sağlıyor. Tek bir kumanda ile istenilen şekle gelen hasta karyolası, yemek, banyo, fiziksel aktivite, kıyafet değişimi, banyo gibi hallerde refakatçiye yardımcı oluyor.

Lazımlıklı Hasta Karyolası

Hastanın tuvalet ihtiyacı gözetilerek tasarlanan lazımlıklı hasta yatağı kiralama işlemi de yapabilirsiniz. Donanımlı ve tam teçhizatlı bu yataklar, hastanızın yatağından kalkmadan tuvalet ihtiyaçlarını gidermesini sağlar.

ABS Başlıklı Hasta Karyolası

ABS başlıklı yataklar, antibakteriyel ve kolay temizlenebilen yapıya sahiptir. Uzun vadede evde kullanıma uygunluk gösteren bu modeller hasta yatağı kiralama hizmeti kapsamında da kullanıma sunulmaktadır.

Evde Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

 • Hasta yatağı, hastanın iyileşme hızını artırır, konforlu bir tedavi süreci geçirmesine fırsat tanır.
 • Yatalak hastalar için banyo – yemek – fizik tedavi gibi rutin işler daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Hastanın iskelet yapısı hareketli yapıya sahip hasta karyolaları sayesinde olumlu yönde gelişme gösterir, fiziksel deformasyonların önüne geçilir.
 • Ortopedik yatak ile desteklenen hasta karyolası hastanın kaliteli bir uyku geçirmesini dolayısıyla gün içindeki ruh halinin ve beden sağlığının iyi olmasını sağlar.
 • Karyolanın iç tarafında kumandanın bulunması hastanın yatak pozisyonunu başkasına ihtiyaç duymadan değiştirebilmesini sağlar.
 • Hasta karyolası kenarlarında bulunan korkuluklar ile konforlu olduğu kadar güvenlidir de. Bu yönüyle hastanın yataktan düşmesi önlenir.
 • Hastalar için özel olarak üretilen banyo sistemi ile hasta banyoya taşınmak zorunda kalmadan, yatak üzerinde odanın içerisi ıslanmadan hijyenik bir şekilde yıkanabilir.
 • Yemek vakitlerinde karyola oturma pozisyonuna getirilerek hastanın fiziksel aktivite için ekstra efor sarf etmesi önlenir.

Evde, özel bakım merkezlerinde, huzurevlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde ve bakım evlerinde yıllardır kullanılan hasta yatakları, her bakımdan hem hasta için hem de refakatçisi için kolaylık sağlıyor. Hastane dışındaki yaşamı kolaylaştıran bu yataklar, sunduğu özellikler sayesinde evde hasta bakma işlemini hafifletiyor, ek zahmetlerden kurtarıyor. Emek Sağlık firması olarak tüm medikal hizmetlerimizde olduğu gibi medikal yatak alanında da üstün kaliteye özen göstererek, müşteri memnuniyetini gözeterek hizmet veriyoruz.

Emek Sağlık ile Kaliteli ve Hesaplı Alışveriş Deneyimini Tadın

Medikal yatak sektöründe sınırsız hizmet veren Emek Sağlık her bütçeye hitap eden bir yapıya sahiptir. Öyle ki hasta yatağı kiralama, ikinci el hasta yatağı gibi alanlarda da insanlara hizmet veriyor. Kısa süreli ihtiyaçlar için kiralık yatak, düşük maliyetli alışveriş için ise ikinci el hasta karyolası hizmeti vermesi, müşterilerin uygun fiyata ihtiyacını gidermesine fırsat tanıyor.

Hasta yatağı fiyatları, yatağın modeline ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor olsa dahi Emek Sağlık ile tanışan her müşteri bütçesine uygun bir yatak bularak, alışverişini tamamlayabiliyor. Deneyimli ekibimiz, hızlı teslimat, evde kurulum hizmeti ile müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkartıyor.

Sizler de ihtiyacınız olan yatak için kategorilerimizi inceleyebilir, özelliklerine bakabilir ve kolay ödeme seçenekleriyle anında satın alabilirsiniz. Daha detaylı ve ek bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçin.

Fonksiyonel Motorlu Hasta Yatakları

Hasta yatağı; hastaların evde veya hastane odasında nekahet dönemindeyken kullandıkları yataktır. Hasta yatakları, amaca yönelik özel bir yatak olduğundan diğer karyola ve yataklara nazaran çok daha fonksiyonel bir yataktır. Bu yataklar şekil bakımından; özel başlıklı, üst ve alt yanlarında korkuluklarla desteklenen, yatağın başka bir yere taşınmasını kolaylaştıran tekerlekli ayaklarla pratikleştirilen, hastanın kolayca oturması ve kalkması için hareketli bir yapıya sahip işlevsel bir yataktır. Bu yatakta istirahat eden hastalar yatağın hareketli ve ortopedik yapısı nedeniyle bedensel olarak daha rahat bir dönem geçirirler.

Hasta yatakları işlevlerine göre birkaç farklı türe sahiptir; ev tipi, hastane tipi, manuel yatak, havalı yatak gibi sınıflara ayrılabiliyor.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Ev tipi hasta yatağı, evdeki olası hareket düşünülerek tasarlanmıştır. Evde hasta yatağı kullanmak isteyen kişiler için tamamen profesyonel, kişileri yormayacak teknolojiyle desteklenmiştir. Öyle ki tek kumandayla yatağın hareketi ve yüksekliği gibi çeşitli ayarlamalar yapılabilmektedir. Üstelik ev tipi hasta yatakları, ahşap modellerde tasarlanarak görsel anlamda zenginleştirilmektedir.

Felçliler için Özel Yataklar

Felçli hastalar için özel tasarlanan yataklar, felçlilerin ihtiyaç duydukları bakımın daha pratik bir şekilde yapılabilmesi için diğer yataklara nazaran daha işlevseldir. Asansörlü yatak olarak bilinen bu yataklar, alçalıp yükselebiliyor, felçli hastanın istenilen pozisyona gelebilmesi için hareket ettirilebilmektedir.

Havalı Yatak

Havalı yatak; yatalak olan veya uzun süre yatakta tedavi görmek zorunda kalan hastalar için üretilmiş bir yatak modelidir. Uzun süre aynı pozisyonda yatmak, aynı noktalara baskı görmek vücudun kan akışını sınırlar ve hastada olumsuz sonuçların görülmesine sebep olabilmektedir. Ventilasyonlu havalı yataklar bu sorunun önüne geçmek için tasarlanmış ergonomik yataklardır.

Hasta Karyolası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hasta karyolası alınmadan önce hastanın tıbbi durumu analiz edilmeli ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak doktor önerisiyle yatak seçilmelidir. Medikal alışveriş yapılmadan önce doktor, eczacı görüşü alınmalı, medikal firmalar araştırılarak kaliteli bir tercih yapılmalıdır. Hatalı veya yanlış ürün hastanın iyileşme sürecini yavaşlatacağından veya fiziksel rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olacağından en temel kıstas kalite olmalıdır.

Medikal Yatak Sektöründe Kurumsal Misyon ve Global Vizyonumuz
Siz veya bir aile üyesi hasta ise, ya da evde bir hastalık sonrası iyileşme süreci geçiriyor ise bir ayarlanabilir gerekebilir. Bu durumda tıbbi malzeme mağazalarında satılan hasta yatakları içinden hastanızın durumuna uygun bir hasta karyolası alabilir ya da firmamızın sizlere uygun fiyatlarla sunduğu hasta yatağı kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Alacağınız yatağın türü ve sizin ya da aile üyesi için en iyi olanı hakkında bilgi almak için yetkili firma personelimize danışın.

Emek Sağlık, müşterilerine konforlu, güvenli ve kullanım kolaylığı olan hasta karyolaları alanında geniş bir ürün yelpazesi sunar. Ayrıca hasta yatakları, full ortopedik hasta yatakları, visco yatak, havalı yatak, muayene sedyeleri, hasta arabaları, paravan gibi destekleyici ve yardımcı ürünleri de bulunmaktadır.

İmal ettiği ürünleri web sitesinden online olarak satışa sunan firmamız, tüketiciye aracısız ulaştığı için rakiplerine nazaran çok daha uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Dilerseniz hasta yatağı kiralama hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Kısa vadeli kullanımlar için kiralık hasta yatağı modellerimiz stoklarda mevcuttur.

Uygun Fiyatları ile Güvenli ve Konforlu Hasta Yatakları

Güvenliğiniz için tasarlanmıştır

 • Yan korkuluklar, hastanın sıkışmasını ve düşmeleri önlemek için, hastayı korumak için dizayn edilmiştir.
 • Hastanın ihtiyaçlarına hızlı erişimi için el kumandalı hareket sistemleri.
 • Trendelenburg ve acil durumlar ve konfor için ters Trendelenburg hareketleri.
 • Sıfır boşluk güvenli ve kolay hasta transferlerine imkan veriyor.
 • Bakıcılar için kolaylık sağlayan, kolay temizlenebilir ve ev içinde taşınabilir yataklar.
 • Elektrikten bağımsız pille çalışabilme özelliği.

Kolay Kullanım İçin Tasarlanmış Hasta Yatakları

 • Bakıcı dostu kolay yan korkuluk kontrolleri.
 • Yatağın dört köşesinden erişilebilir fren ve tekerlek pedalları.
 • Ayarlanabilir Trendelenburg ve Ters Trendelenburg konumlandırma için açı göstergesi.
 • Elektrikli işlevsellik için Pil yedekleme çözümü.
 • Uykuda iken hastaların yatağın ayak ucuna kaymasını önlemeye yardımcı olmak için otomatik şekillendirme sistemi. 
 • Teknik Destek: Emek Sağlık, müşterilerin sorunları ve isteklerini verimli ve etkin bir şekilde ele almaktadır. 24/7 desteği dahil ederek sorun çözümünü gerçek zamanlı olarak yapar. 
 • Zengin teknoloji birikimimizden yararlanarak gelişmiş hasta bakımı için insanları, süreç ve teknolojiyi senkronize ediyoruz.

Hasta Yatağı Satış ve Kiralama Hizmetlerimiz

Emek Sağlık şirketinde satış ve kiralaması yapılan; hasta yatağı, muayene masaları, hastane dolapları, narkotik dolapları gibi medikal ürünler ve hastane malzemeleri; estetik dizaynı, her bütçeye uygun fiyatları yanı sıra maksimum ağırlıklara dayanıklılığı açısından tercih ediliyor. Medikal hasta yatakları, tedavi süreci bittiğinde normal bir ev tipi karyola olarak kullanılabilmesi yanısıra hastaneler, diyaliz merkezleri, huzurevleri gibi sağlık merkezlerinde de kullanılıyor. Hasta yataklarının kolay taşınabilir olması yatağın ev içinde kolaylıkla yerinin değiştirilebilmesini sağlıyor. Hasta Karyolası içerisindeki mekanizmaları da bünyesinde üreten firmamız, üretimde kullanılan visco hammadde ayrıcalığı ile daha rahat bir uyku ve hareket kabiliyeti ile diğer hasta yataklarına göre avantaj sağlıyor.

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta ve bakıcılar için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı yatak kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta karyolası üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Hastane Yatakları

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Hasta yatakları kiralık, satılık, sıfır ve 2. el seçenekleriyle ve ekonomik fiyatları ile firmamızdan temin edilebiliyor. Şirketimiz İstanbul'daki merkezinde üretim, satış ve kiralama faaliyetlerini sürdürmekte, yanı sıra Türkiye'nin tüm bölgelerine ve bir çok dünya ülkesine pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir. 

Rahat kullanım ve hareket kabiliyeti sağlama hedefiyle imalatını yaptığımız hasta yatakları, hastanın rahat hareket etmesini sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırıyor. Baş, ayak kısımları el kumandası ile aşağı yukarı hareket ettirilebilen karyolalarımız, yatağa bağımlı kişinin tedavi sürecinde günlük faaliyetlerini rahatlıkla yapmasına yardımcı oluyor. Bu özelliklere sahip Emek Sağlık hasta yatakları ideal çözümler sunuyor.

Şirketimiz, kaliteden ödün vermeden en uygun maliyetlerle üretimi ön planda tutan, hastane dolapları, muayene masası, narkotik dolapları gibi ürünlerin imalatını, satışını yapan, sizlere hasta yatağı kiralama hizmeti de veren bir firmadır. Müşterilerinin artan taleplerini karşılamak için sürekli üretim kapasitesini arttırmaktadır.

Firmamız, medikal piyasasında hasta karyolası imalatı, visco yatak imalatı, hastane dolapları, hasta yatağı kiralama ve satış hizmetini uzman kadrosu ve teknik ekibiyle, en mükemmel şekilde vermeyi ilke edinmiştir. Ürünlerimiz değişik özelliklere sahip modellerde, her bütçeye yönelik şekilde üretilmektedir. 

Hasta yatağı kiralama, satışı ve destek hizmetleri firmamız tarafından herhangi bir gecikme yaşanmadan kusursuz bir şekilde verilmektedir. Türkiye'nin bütün bölgeleri ve yurt dışına hasta karyolası satışımız ve kiralama hizmetimiz vardır. Her çeşit elektrikli ayarlanabilir yatak, visco yatak, elektrikli hasta karyolaları ve lazımlıklı yataklar, uygun fiyatlarla satış ve kiralaması Emek Sağlık firmasında yapılmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatakları      
Bakımının evde yapılması gereken hastalar için günlük olarak kullanılan yataklar rahat ve konforlu bir bakım sağlamamakta uzun süre kullanımında ısrar edilmesi halinde hastada birtakım enfeksiyon sorunlarına, daha başka hastalıklara ve yatak yaralarına yol açmaktadır. Bu yüzden bu tip hastaların bakımı için ev tipi hasta yatağı kullanmak gerekmektedir. Ev tipi yataklar bu tür hastaların tedavi süreçlerini daha konforlu geçirmesini sağlamaktadır.

Ev tipi hasta yatakları belli başlı özelliklere sahiptir. İlk olarak bu tip hasta yataklarının gayet ekonomik olduğundan söz edebiliriz. Bir diğer özellikleri ise bel altı ve bel üstü hareket kabiliyetleri sayesinde hastanın istediği pozisyonda dinlenebilmesini sağlamaktadır. Uzaktan kumandası ile kontrol edilebilen ev tipi yataklar şarjlı batarya ile de desteklenmiştir. Hastanın sağlığının korunması, rahat ve huzurlu bir dönem geçirmesi ve sürekli yatması gerektiği için meydana gelebilecek olan sorunlardan etkilenmemesi için bu tip yatakların kullanımı son derece önemlidir. Ev tipi hasta yatağı kullanmayan hastalarda bunun gibi birçok birçok probleme rastlanmaktadır.

Ev tipi yataklar hastanın rahatça yemek yemesini, dinlenmesini, kitap okumasını, gelen ziyaretçilerini oturur pozisyonda karşılamasını sağlaması için oldukça fonksiyonel ve kullanışlı biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca antibakteriyel özellikleri sayesinde ev tipi hasta yatakları hastanın sağlığını da korumaktadır. Ev tipi hasta yatakları kullanıcıların istekleri doğrultusunda üretilen hasta yataklarıdır. Bu yüzden çokça tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Eğer siz de ev tipi bir hastane yatağı sahibi olmak istiyorsanız müşteri temsilcimizi arayabilir ve merak ettiğiniz tüm sorulara müşteri temsilcimiz aracılığı ile yanıt bulabilirsiniz. Ev tipi hastane yatağı fiyatına nakliye ve kurulum ücreti de dahil olup, tarafınıza ulaşım süresi ise oldukça kısadır.

Hastane Yatağının Hangi Türleri Benim için Uygun?

Temel olarak üç tür hastane yatağı vardır: manuel, yarı otomatik ve elektrikli. Onları ayıran başlıca faktörler fiyat ve kullanım kolaylığıdır.

Bizim önereceğimiz yatak ise tamamen elektronik olarak ayarlanabilen bir yatak olabilir. Bu yataklar ayak, dizler ve başın ayarlanmasına veya tüm yatağın kaldırılmasına veya indirilmesine izin veren fonksiyonlar ile donatılmıştır. Bu fonksiyonlar hareketli hastalara yatağa girme ya da yataktan çıkma konusunda yardımcı olabilir. Yatak yan korkulukları, hastayı dinlendirirken yatakta güvenle yatmaya yardımcı olur ve kolay erişim için bakıcılar tarafından kolaylıkla indirilip kaldırılabilir. Daha fazla gözetime ihtiyacı duyan hastalar için, bu yataklar, hasta bakıcının yatağı kontrol edebilmesi için, kontrol üniteleriyle donatılabilir. Bu yataklar ayrıca, yatak yerinde hareketsiz kalması gerektiğinde sıkıca kilitlenebilen tekerleklerle donatılmıştır. Bir başka kullanışlı özellik ise, elektrik kesilmesi durumunda bir pille çalıştırılabilen motora sahip olmasıdır.

Hastalar için daha uygun bir seçenek yarı otomatik yataktır. Bu yataklar genelde yatağın yüksekliğini yükseltmek ve düşürmek için manuel krank ile donatılmıştır ve tam otomatik yataklardaki tüm işlevselliği içerir.

Hastane yataklarında en hesaplı seçenek tamamen manuel modeldir. Bunların tipik olarak kafa, ayak, diz ve yatak yüksekliğini kontrol eden yatağın dibinde bulunan iki çevirme kolu vardır. Bu tarzın olası bir dezavantajı, hastanın genellikle bu düzeltmeleri yapmak için bir bakıcıya bağımlı olmasıdır. Elektrikli modeller arttıktan sonra bu tip manuel yataklar fazlaca üretilmemektedir.

Hasta Yatakları Montajı ve Bakımı

Daima kullanım kılavuzunu dikkatle okuyun. Tüm hasta yataklarının kurulumu ve montajı yalnızca kalifiye teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Yatağı alırken, tüm bileşenlerin orada olup olmadığını ve herhangi birinin zarar görüp görmediğini kontrol etmek için yatağı açabilirsiniz. 

Temizleme: Çoğu hasta yatağı bileşeni yumuşak bir sabun veya deterjan ve sıcak su ile temizlenebilir. Özel temizleme talimatları için lütfen kullanım kılavuzuna başvurun. Elektrikli bileşenlerden herhangi birine su kaçırmamaya dikkat edin. Yıkadıktan sonra kurumaya bırakın.

Bakım: Rutin hasar, aşınma ve yıpranma belirtileri için hastane yatağının tüm bileşenlerini kontrol edin. Kullanma kılavuzu, özellikle kontrol etmeniz gereken şeyleri ve size dikkat etmeniz gerekenleri söyleyecektir. Hasar tespit edilirse, mümkün olan en kısa sürede lütfen satıcınıza veya yetkili bir servise başvurun.

Hasta Yatağı Kiralama, Fiyatlar ve Hasta Karyolası Modelleri

Hasta karyolası tutunma kolu, hasta yatağına eklenen bir aksesuardır. Bu kol, hastaların yataktan güvenli bir şekilde kalkmasına veya yatağa girmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda hasta yatağında otururken tutunulabilecek bir destek sunar.
Hasta yatağı kirası, hasta ve bakıcıları için büyük bir kolaylık sağlayabilir. Kiralama maliyetleri, bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir ve ihtiyaca göre uygun bir seçenek sunabilir. Hasta ve bakıcılar, hasta yatağı kiralamadan önce ihtiyaçlarını ve bütçelerini değerlendirmeli ve uygun bir seçim yapmalıdır.
05.10.2023
28.09.2023
Hasta yatağı süngeri, adından da anlaşılacağı gibi, hasta yataklarının konforunu ve destekleyiciliğini artırmak için kullanılan özel tasarlanmış sünger malzemeleridir. Bu süngerler, yatak yüzeyindeki basıncı dağıtmaya yardımcı olur ve böylece yatak yaralarını önler. Ayrıca, hastanın rahat bir pozisyonda kalmasını sağlar, vücut ağrılarını azaltır ve uyku kalitesini artırır.
Sağlık sorunlarıyla mücadele eden hastalar için konfor ve bakım, büyük bir önem taşır. Hasta yatakları, bu ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış medikal ekipmanlardır. Ancak, birçok insanın aklında "Kiralık hasta yatağı ne kadar?" sorusu vardır. Bu yazıda, Türkiye'de hasta yatağı kiralamakla ilgili maliyetleri ve önemli ipuçlarını inceleyeceğiz.
22.09.2023
19.09.2023
Evde hasta bakımı, sevdiklerinize özenli ve etkili bir şekilde yardım etmek için gereken özel bir özen ve ekipman gerektirir. İşte bu noktada, kiralık ev tipi hasta yatakları hizmetimiz devreye giriyor. Konforlu ve bakım odaklı bu yataklar, hastalarınızın rahatlığını ve sağlığını ön planda tutar.
Hastane yatağı satın almak, bir sağlık kurumu veya evde bakım hizmeti sağlayıcısı için hayati bir adımdır. Kalite ve konfor, hastaların hızlı iyileşmesi ve uygun bakımın sağlanması için kritik önem taşır. Ancak, doğru hastane yatağını seçmek karmaşık bir süreç olabilir.
12.09.2023
11.09.2023
 3  ...