Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Hasta Yatağı Tamiri Nasıl Yapılmaktadır?

Hasta yatağı tamiri hasta yatağının bozulması, işlevini yitirmesi ve  bölgesine göre yıpranmalar oluşması sonucunda yapılmaktadır. Öncelikle hasta yatağını tamir etme aşamasına geçmek için bozulan bölgenin öğrenilmesi gerekmektedir. Zira bozulan bölge hasta yatağının başka bir kısmının işlevini yitirmesini de etkileyebilir.

Daha sonra ise bozulan bölge sağlık kurumunda bulunan biyomedikal teknikerleri tarafından tamir edilerek yatağın daha önceki haline, işlevine dönmesi sağlanır. Bu evreden sonra ise hasta yatağının kesinlikle sınanması gerekir. İşlevini sağladığı görüldüğü takdirde yeninden kullanıma sunulmaktadır. Kısacası hasta yatağı tamiri evresi meseleyi bul, meseleyi çöz ve test et safhalarından geçirilerek sonlandırılabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağının Önemi Nedir?

Hasta yatakları bozularak işlevini yitirdiği vaziyetlerde arıza tespiti yapılarak tamir edilmektedir. Daha sonra ise testten geçirilmektedir. Tamirden sonra test evresi çok önemli bir konudur. Hasta yataklarının kontrol edilmemesi durumunda, kişiler hasta açısından büyük bir riske girebilir. Bu yataklarda oluşan problemler veya kalan problemler hastanın sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Aynı zamanda da kişiler elektrikli yatakları tamir ettirdikten sonra elektrik kaçağı olup, olmadığını kontrol ettirmesi gerekmektedir. Elektrikli yataklarının işlevlerini tam olarak gerçekleştirdiğini test etmek için en az bir gün boyunca sürekli kontrol altında tutulması gerekmektedir. Elektrikli yataklarda bir problem olması durumunda bize ulaşarak yataklarınızı test ettirebilirsiniz.

Hastanın Yatakta Geçireceği Zaman Ne Kadardır?

Hasta bireyin rahatsızlık vaziyetine göre sağlık kurumu personeli hastanın yatakta geçireceği zamanı hesaba katarak elektrikli ya da standart hasta yatağına yatırılmasına karar vermelidir. Bu vaziyette hastanın geçirdiği rahatsızlığa göre uzun zaman yatakta kalması gerektiğinde elektrikli hasta yatağına, daha kısa zaman kalması gerektiğinde ise standart hasta yatağına yatırılmalıdır.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Hasta yatakları satın alınırken hastanın durumu ve fiziksel yapısı dikkate alınmak durumundadır. Daha sonra ise hastanın yatakta geçireceği müddette dikkat edilmesi gereken önemli konular arasındadır. Bu iki etmen hasta yatağı tercihinde dikkat edilmesi gereken konulardır. Daha sonra ise yatağın hasta uygun ebatta olması, nitelikli olması, hasta yatağı fiyatları ve bütçe durumu da hasta yatağı seçerken dikkat edilecek olan konular arasına girmektedir.

Ev İçerisinde Kullanılacak Hasta Yatağı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Rahatsızlık geçirmiş ve hareketi kısıtlanmış hastalar için konut içerisinde kullanılacak bir hasta yatağı düşünüldüğünde sağlık kurumu kullanıma göre daha spesifik kullanımı olacağı için öncelikle seçilecek hasta yatağının hastanın boyuna ve kilosuna göre tercih edilmelidir. Daha sonra tercihi etkileyecek etkenlerden biri de hastanın yatağa rahat girip çıkmasıdır.

Evde de kullanılabilen hasta yatağı modelleri

Bu bağlamda konut içerisinde kullanılacak hasta yatağı tercihinde hastanın yatakta geçireceği müddet de ehemmiyetlidir. Hasta yatakta uzun zaman geçirecek elektrikli ve daha ekipmanlı bir hasta yatağı tercihi yapılırken, hastanın yatakta geçireceği zaman daha az ise standart bir hasta yatağı tercihi ile birlikte çok ekipmanlı olmasına gerek olmayan hasta yataklar da tercih edilebilir. Tüm bunlar düşünüldüğünde ev içerisinde hasta yatağını kullanacak hasta için en doğru karar verilmiş olacaktır. Bütçeniz satın almaya yeterli değilde bir hasta yatağı kiralama servisi ile de görüşebilirsiniz.

Hasta Yatağı Kumanda Tamiri Nedir, Nasıl Yapılır?

İnsanların yaşlılıkla ya da ani bir kaza neticeyi birtakım hastalıklar yaşaması ve yatağa bağımlı hale gelmesi mümkün bir vaziyettir. Hasta yatağı hastalık sürecinin her aşamasında son derece önemli yatak modelleridir. Kişiler bu yataklar ile konforun keyfini hastayken de sürebilirler.

Hasta yatağı kullanımı hastanın hastalık vaziyetine uygun biçimde kullanıldığında sağladığı basitlikten en faydalı biçimde yararlanmak olası olabilecektir. Çok farklı hastalıklar içinde yataklar vardır. Bu yatakların kumandasının bozulması durumunda, kişiler bizlere ulaşarak tamir için yardım alabilirler.


Yorumlar - Yorum Yaz