Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Belirli bir tedavi sürecini hastanede geçirmiş kişilerin tedavi süreçlerine evde devam etmek istemelerinin üzerine evde geçirecekleri sürenin konforlu ve güvenli olması için evde kullanılan medikal firmalar tarafından üretilen geniş fonksiyonlu yataklara hasta yatağı denir. Hasta yatakları hastaların tedavi sürecini olumlu yönde etkileyen ve bu süreci daha konforlu geçirebilmeyi sağlar. Hastanın fiziksel durumuna uygun ve güvenli olmalıdır.

Diğer yandan hasta yatakları kullanımı yönünden karışık görünse de genel olarak basit sistemlerdir. Manuel ve kumandalı olarak seçenekleri bulunmaktadır. Hasta yatağı seçildikten sonra alınan yatağın mutlaka kullanım kılavuzu okunmalıdır. Ve hasta yatağı alınan firmadan mutlaka yatak hakkında bilgi alınmalıdır.

Hasta Yatakları Neden Tercih Edilir?

Hasta yatakları çoğu zaman hastalar ve hastaya bakacak kişiler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Çünkü tedavi uzun süre devam edecek olan hastalar ve felçli kişilerde hasta yataklarının kullanılması oldukça önem taşımaktadır. Normal yataklarda tedavi gören hastalarda zaman geçtikçe bası yaraları oluşmakta, dolaşım bozuklukları görülmekte, hareket kısıtlaması yaşanmaktadır.

En çok tercih edilen hasta yatağı modeli

Özellikle uzun süre pozisyon verilmeyen hastalarda bası yarası kolay oluşmakta ve iyileşmesi çok uzun zaman alan yaralardır ve tedavisi iyi yapılmadıkça ilerleyen yaralardır. Dolayısıyla saydığımız problemlerin hasta kişilerde oluşmaması için mutlaka hasta yatakları tercih edilmeli hem hasta hem de bakıcısı için oldukça konfor sağlamasından ötürü evde tedavi de mutlaka hasta yatakları tercih edilmelidir.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Tedavi süreci uzamış ya da felçli hastalara mutlaka hasta yatağı kullanımına özen gösterilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Fakat bilmemiz gereken diğer bir konu ise her yatak her hasta için kullanılamamakla birlikte bazı özelliklere sahip olması gerekir. Öncelikle alacağımız yatağa karar verirken hastanın durumu göz önüne alınmalı ve yatak kenarlarında korkulukları bulunan yataklara bakmak daha doğrudur. Diğer yandan hasta yataklarından bulunması gereken diğer bir özellik ise yatak boyunun ayarlanabilir olmasıdır. Hasta yere konumuna göre ayarlayabilmeli ya da siz kendi konumunuza göre ayarlayabilmelisiniz.

Hasta yataklarının kumandalı olması da size bu süreçte oldukça kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca mutlaka yatağın havalandırma özelliği olmalı ve kas iskelet sistemine zarar vermeyecek sertlikte seçilmesi gerekmektedir. Genel olarak saydığımız özeliklere sahip olan yataklar konforlu ve güvenilir yataklardır bu nedenle bu yaklardır piyasa değerinin altına satılamaz yatak alırken mutlaka bu maddelere de dikkat edilmelidir.


Yorumlar - Yorum Yaz