Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta Yatağı Nedir? 

Hasta yatağı, hasta olan kişinin bakımı için gerekli olan konforu sağlamak açısından geliştirilen, tasarlanan bir yataktır. Hastanın güvenliği ve sağlığı ön plandadır. Evde kullanılmak üzere satın alınır veya kiralanır. Hastanıza uygun  geniş hasta yatağı hizmetinizdedir. Yatağın rahatınıza uygun şekilde pozisyonları elektrikli kumanda aracılığıyla değiştirilmektedir. Özellikle uzun süreli yatakta kalması gereken hastalar ön planda tutulduğunda hastaların sağlığına ve rahatlığına en uygun olanı yapılması gerekmektedir. Hastanın iyileşme sürecine yardımcı olacak etkenlerden birisi de hastanın sağlığına uygun yatak olmasıdır. Hastanın olası kötü durumlarla karşı karşıya kalmasına engel olmaktadır.

Neden Bir Hasta Yatağına İhtiyaç Duyulur

Hayatta aniden başımıza birçok felaket gelebilir. Deprem, trafik kazası, aniden felç kalma, savaşlar gibi bir çok etken bizi yatağa mahkûm bırakabilir. Uzun süreli veya kısa süreli olarak aldığımız hasara bağlı olarak değişen bu süreçte bize en konforlu yeri  geniş hasta yatağı sağlamaktadır. Hasta yatakları manuel veya elektrikli olabilir. Elektrikli yataklar geniş kitleye hitap eder. Kolay olması açısından tercih sebebidir. Hasta yatağının pozisyonları, baş, diz veya ayak kısımları yükseltilir, alçaltılır. Tek başına hasta bunu yapma lüksüne sahip olabilmektedir.

Ne Tür Hasta Yatakları Bulunmaktadır

Sektörde manuel ve elektrikli olmak üzere iki tane hasta yatağı seçeneği bulunmaktadır. Manuel hasta yatakları hakkında bilgi vermek gerekirse el krankları ile hareket ettirilmesi veya ayarlanması gerekir. El veya kol gücünüzün zayıf olması durumunda bu yatağı kullanmakta hasta zorlanabilmektedir. İşte geniş seçenekleri ile  geniş hasta yatağı yardımcı olacaktır. Manuel yatakların hareket seviyesi elektrikli yataklar kadar yüksek değildir. Manuel yatakların hareket gücü daha sınırlıdır. Elektrikli hastane yatakları; düğmelere basılarak tek tuşla hareket ettirilebilir veya ayarlanabilir. Kullanım açısından değerlendirmesini yaparsak elektrikli yatak kullanımı hastalar için daha kolay ve yormayan bir tercihtir. 

Genel Olarak Hasta Yatağı Ölçü Standartları 

Sağlık sektörünün en fazla sattığı ürünlerden bir tanesi hasta yatağı olmak durumundadır. Hasta olan kişinin daha rahat bir şekilde yatması mühim bir noktadır. Hastanın rahat bir şekilde yatması için yatağın hasta yatağı ölçüm standartlarına uyması gerekir. Bu ölçüm standartlarına uygun yatak  geniş hasta yatağı sitesinden bulabilirsiniz. Hastanın rahatı için bu ölçümler vazgeçilmez bir kriter görevindedir. Standart bir hasta yatağı uzunluk olarak 190 cm, en olarak 90 cm olmak olmalıdır. Yatağın yerden yüksekliği ise 40 cm olmak durumundadır. Bu durum hastanın fiziksel haline göre değişkenlik gösterir. Kalite standartları da önemlidir.

Yatağın Ölçüm Standartları Kadar Kalitesi de Çok Önemlidir

Yatak ölçüm standartlarına uygun olması kadar kaliteli olması da gerekir. İşte  geniş hasta yatağı uygun kaliteyi taşımaktadır. Gerek konforu ve güvenli tasarımı ile hastaları memnun etmektedir. Hastaların rahat bir şekilde dinlenebilmesi ve iyileşme sürecinin olumlu bir şekilde devam etmesi için kalite anlamında birinci sırada olan ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Yatağın gövdesinin yüksek olması durumuna da dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde yatağın çökme gibi bir durumu olduğunda önlem alması zor olur. Hasta için kaliteli olan yatak hasta bakıcısının  işini zorlaştırmadan yatağın kolay şekilde kullanımını sağlar böylelikle iki taraf açısından avantaj sağlamaktadır.

Farklı Eklemeleri Altında Hasta Yatak Çeşitleri

Birbirlerinden özellikleri ile ayrılan bir çok hasta yatağı vardır. Özellikle çeşitli eklemeleri sayesinde hastalara konfor sağlamaktadır. Bu eklemeler arasında en başta tekerlekliler gelmektedir. Detaylı bilgi almak isterseniz geniş hasta yatağı sitesinden öğrenebilirsiniz. Tekerlek eklemeli olanlar da hasta rahat bir şekilde başka bir odaya alınabilerek odası değiştirilmektedir. Başka bir yatağa alınmadan hasta kolay bir şekilde götürülür. Bunlara ek olarak serum askısı ile beraber yemek masası ve yan korkulukları da ekstra yer almaktadır. Tabi tüm bunların ötesinde hiç şüphesiz hasta yatakları adına en başta en üst nitelik olarak yatağın motor sistemleri söylenmelidir. Ayak bölümü ile sırt kısmından birbirinden farklı açılarda hareket yeteneği sayesinde hastalara günlük rutin yapılması gerekenler rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu olanak ile hastanın konforu en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Hasta yatağı


Yorumlar - Yorum Yaz