Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Boru Tipi Havalı Yatak

Boru Tipi Havalı Yatak

Sağlık, hayatın kaliteli bir biçimde yaşanabilmesinin olmazsa olmazıdır. Günlük koşuşturmalar içinde yaşanabilecek bir sağlık sorunu, hayatın tüm akışını olumsuz etkileyebilecek kadar önemlidir. Hastalığın verdiği fiziksel acının yanında, iş gücü kaybı maliyeti, ilaç, bakım, hastane giderleri, kişiyi ekonomik yönden de zarara uğratmaktadır.

Boru Tipi Havalı Yatak Ne Demektir?

Hastalar için, özel olarak tasarlanıp, onların konforunu düşünen özel ve ideal bir yatak modelidir. Kolay kullanımlı, kaliteli ve güvenli boru tipi havalı yatak; boru biçiminde, birbirine paralel olan hava kanallarından oluşan havalı bir yatak türüdür. Basınç ülserinin tedavisinde yardımcı görev almaktadır. Acil bir durumda, havasını hızlı bir biçimde indirmek için, CPR bandı çekilerek, defibrilatör kullanımına hazır hale getirilebilmektedir. Sessiz motor sistemi, kaliteli muhteviyatıyla güvenle kullanılabilmektedir.Çalışma prensibi olarak, baklava dilimli havalı yatağa benzemektedir. Bir hava kanalı, hava basılarak şişirilirken, diğer hava dışarı üflenmektedir. Böylelikle ciltteki basınç değişmektedir. Basıncın azaldığı bölgelerde kan akışı hızlanıp, böylelikle hasta yatakları yarası (bası yarası) oluşumu engellenmektedir.

Boru Tipi Havalı Yatak Modellerine Dair

Havalı yatak modelleri arasında, en fazla tercih edilenlerin arasında boru tipi havalı yatak modelleri başta gelmektedir. İnsan vücudu için oldukça konforlu bir yapıya sahiptir. Bilhassa yatalak hastalar için, bu detay bir adım daha öne taşımaktadır. Enine dizilen ve boruyu andıran hava kanalları, hasta vücuduna uygun biçimde şişirilebiliyor ve hem sertlik hem de yumuşaklık konusunda gerekli müdahalelerde bulunabilmektedir. Hazır hale getirilmesi ve ilk haline döndürülmesi de bir hayli basittir ve zaman kaybı yaşanmamaktadır.
Boru Tipi Havalı Yatak

Havalı Yatak Modelleri

Kaliteli bir havalı yatak modeli olan boru tipi havalı yataklarda, hava kanalları boru şeklinde dizayn edilmiştir. Ventilasyon özelliğine sahip olup, hasta yatalak veya felçliyse, bu yatak modeli rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 8 cm, 10 cm ve 12 cm modelleri mevcuttur. Bu modeller, kalınlığa göre değişmekte de üç model de oldukça kaliteli ve hasta için kullanılması gereken modellerdir. Boru tipi model sayesinde, hasta vücudunda terleme ve yara olasılığı oldukça azalmaktadır.

Piyasada çeşitli modellerde boru tipi havalı yatak vardır ve bunların özellikleri farklıdır. Örneğin bazı boru tipi havalı yatak modelleri A+B ve bazıları A+B+C sistemleriyle çalışmaktadır. A+B sistemiyle çalışan hava rulmanları, A+B+C sistemi olanlardan daha ekonomiktir.

Obezler, engelli hastalar ve hareket etmekte güçlük çeken hastalar için özel olarak tasarlanmış modelleri de vardır.

Boru Tipi Havalı Yatak Özellikleri Nelerdir?

  • Havalı yataklar, motorlu boru tipi yatak sistemleridir.
  • Motorda bulunan basınç ayarıyla, hasta kilosuna göre istenilen seviyede çalıştırılabilmektedir.
  • Bu sistem, 150 kg’a kadar olan hastalarla, 1,2 derece yaralar için idealdir.
  • Düşük basınç desteği, sessiz çalışma sistemiyle maksimum rahatlık sağlamaktadır.
  • Cihaz çalışma süresince basınç bölgesinde etkilidir ve o bölgedeki basınç sürekli değişmektedir.
  • Ventilasyon, yani boru tipi özelliğiyle, havalandırma yaparak, terin hastayla yatak arasında nem oluşturmasını engellemekte, böylelikle hastanın yatağa temas eden yüzeyinin kuru kalması sağlanmaktadır.
  • Zarif ve estetik dizaynlıdır.
  • Yüksek kaliteli, özel yatak malzemesidir.

Boru Tipi Havalı Yatak Nasıl Kurulur?

Boru tipi havalı yatak kurulumu oldukça kolay ve iki parça biçiminde teslim edilen ürün içinde, bir de şişirme aparatı, yani motor bulunmaktadır. Kullanım ve hazırlanması çok basit olan bu modeller, hasta konforuna uygun şekilde hafifletilebilmekte veya daha sert bir şekilde hazır edilebilmektedir. Yatış sırasında hasta vücuduna uygulanan basınç, herhangi bir biçimde, hastaya zarar vermeyip, yara oluşumu riskini de en aza indirgemektedir.

Boru Tipi Havalı Yatak Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boru tipi havalı yatak kullanım süresinin uzun olması için, ürün doğru kullanılmalıdır.

Boru tipi hasta yatak modelleri gerek geçici gerekse ömür boyu kullanıma uygundur. Hasta ve yakınlarına sağladığı avantajlar ve sağlamlığa dayalı uzun ömürlü oluşları, yatak fiyatını uzun vadede amorti edilmesini sağlamaktadır.

Bu yönleriyle, maliyetinde çok daha fazla yarar sağladığından, hastalar her şekilde avantajlı bir kullanıma sahiptir. Firmamız, en güvenilir ve garantili satış politikasıyla, kaliteli boru tipi havalı hasta yatağı modellerini en uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır. Bizden ayrıntılı bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Memnuniyetiniz vazgeçilmez önceliğimizdir. Güvenilir hizmet politikamızdan yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz