Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Hasta Yatakları Özellikleri Ve De Kullanım Şekilleri

Hasta Yatakları Özellikleri Ve De Kullanım Şekilleri

Günümüzde evde yatalak olarak bakılan hastalar için özel üretim hasta yatağı imalatları yapılmaktadır. Teknolojik imkânların her geçen gün daha da kendini göstermesiyle daha da artış gösteren bu ürünler sık modelleriyle ve de kullanışlı oluşları ile tercih edilmektedir. Bunun yanında sadece hasta bakmak amacıyla değil, konfor bakımından da bu yataklar tercih edilebilmektedir. Hastanede çoğunlukla kullanılan bu yataklar doktorların tavsiyesi üzerine evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu yatakların farklı modellerde üretimi de mevcut olup, tamamen sizlerin veya hasta yakınlarınızın ev ortamında da adeta hastanedeki gibi rahat bir şekilde yatmaları için tasarlanmıştır.

Hasta Yataklarında Çok Tercih Edilen Modelleri

Hasta yatağı modelleri önce de bahsettiğimiz gibi değişik şekillerde yapılabilmektedir. Bunlar tamamen sizin ekonomik durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Çünkü yatak üzerinde bulunan her artı özellik, maliyetini de arttırdığı için bu da direk olarak fiyatına yansımaktadır. Bunun yanında hasta kaydolası da yine kişiye göre özel ihtiyaçlarının giderilmesini amaçlayan tarzda değişiklik göstermektedir. Çünkü bazı hastalar için bunun da önemi büyüktür. Özellikle uzun süreli yatağa bağımlı olan kimselerde bu durum da konfor bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Tamamen hastanelerde gördüğünüz hasta yatakları ile birebir konumda yataklar üretimde mevcut bulunmaktadır.

Çok Kullanışlı 2 Motorlu Hasta Yatakları

Sırasıyla hasta yataklarından bahsetmek gerekirse 2 motorlu hasta karyolası belirtilmesi gereken en ekonomik hasta yatağı olmasıdır. Bu yataklarda bulunan hava delikleri sayesinde terlemenin de önüne geçilmiş olmaktadır. Bu modellerin her bir köşesinde de serum askıları mevcuttur. Elektronik aksamlı olması sayesinde kınanda ile yatak baş ve ayak kısmı da rahatlıkla hareket ettirilebilir. Ayrıca 9 voltluk pil kullanımı sayesinde elektrik olmaması halinde bile hareket ettirme imkânı  vardır.

3 Motor Hasta Yatağı Teknolojisi

3 motorlu hasta karyolası, özellik olarak 2 motorlu yataklardan biraz daha iyi konumdadır. Bu yataklarda baş ve ayak kısımları 3 motorlu olması sebebiyle kademeli olarak arttırılabilmektedir. Bu sayede de hastanın o anki durumuna göre istediği pozisyon hastaya verilebilir. Özellikle yine uzun süreli yatağa bağımlı hastalar için pozisyon değiştirmek gerektiğinden daha faydalı bir yataktır. Yatak yarası oluşumu bu yataklar sayesinde en az indirilir. Bu yataklarda aynı zamanda tekerlekler 360 derece döndürülebildiği için kolaylıkla ev içinde yer değişikliği yapılabilmektedir. Kenarında bulunan kancaları sayesinde kurulumu da çok basit olan bu yataklar, ortalama 150 kiloluk birisi için ideal yataklardır. Bu yatak arızalandığı takdirde sadece portatif bir yatak olduğundan sadece bir parça değişimi ile tamir edilebilmektedir.

Yüksek Kullanıma Sahip 4 Motorlu Yataklar

4 motorlu hasta yatağı ise kumandası sayesinde hasta dilediği pozisyona kendisi de gelebilmektedir. 4 adet motor bulunması sayesinde her kademede pozisyon alması mümkündür. Ayak kısmı ve baş kısmı ayrı ayrı istenilen pozisyona rahatlıkla getirilebilmektedir. Bu model ise 180 ile 200 kilogram arasına kadar bulunan kimselerin rahatlıkla kullanabileceği özelliktedir. Modellerin tümünde olduğu gibi bu modellerde de iki tarafı korkuluklar ile desteklenmiştir. Bu korkuluklar aynı zamanda anti bakteriyel özellikte imal edilmiştir. Bunun yanında korkuluklar dilendiği zaman çıkarılıp tekrar takılma özelliğine de sahiptir. Yine bu modelde de diğer modellerde olduğu gibi 4 yanda serum askılıkları bulunmaktadır.

Havalı Hasta Yatakları Model Ve Özellikleri

Çoğunlukla felçli hastalar için kullanılmakta olan bu yataklar, doktor tavsiyesi üzerine ve de bunun yanında tedavi edici özellikte olan yataklardır. Havalı hasta yatakları da 3 farklı şekildedir. Bunlar;

Baklava Tipi Havalı Yatak

Bu modellerde yatak, basınç ayrı olarak hastanın ağırlığı ile dengede tutulabilmektedir. Güçlü motorları sayesinde yatak basıncı rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Yatak yaralarında oldukça etkili olan bu yataklar da yine elektrik kesintisi durumunda 9 voltluk pili sayesinde çalışmaya devam etmektedir.

Boru Tipi Havalı Yataklar

Bu yataklar ise 19 tane havalı borudan imal edilmiş olan yataklardır. Ventilasyon sistemi A+B hava ventilasyon sistemidir. Özellikle doktorlar tarafından bir takım cilt ülseri olan hastalar tavsiye edilmektedir. Kılıfları su geçirmez olduğundan herhangi bir kirlenme durumunda kolaylıkla temizlenebilir. Bu yatağın ağırlık sınırı ise 150 kilogramdır.

Havalı Yatakların Pozisyon Veren Modelleri

Bu modeller de özellikle bası yaralarının önlenmesinde önemli bir role sahiptir. Bunun yanında önceden oluşmuş olan yatak yaraları da bu yatak sayesinde tedavi edilebilmektedir.

Hasta yatağı fiyatı, yatağın modeline göre oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Hasta yatakları satın alınabileceği gibi kiralama suretiyle de kullanılabilmektedir.

Hasta yatağı

 


Yorumlar - Yorum Yaz