Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Şişme Hasta Yatağı Kullanımı

Hastalar İçin Şişme Yatak Nasıl Kullanılır?

Hastalar için üretilen şişme yataklar havalı hasta yatakları olarak isimlendirilmekte ve medikal ürünleri satan firmalar tarafında satın alma ya da kiralama seçenekleri ile hastaların ihtiyacına sunulmaktadır. Hastanıza hasta yatağı alırken ya da kiralarken aklınızda bulundurmanız tek gerekli detay, hastanınız sağlığına uygun yatak modeli seçmektir. Havalı hasta yataklarını hastalara sağladığı en önemli avantaj, hastalar uzun süre hareketsiz yattıkları için vücudunu yatağa basınç uygulamaktadır. Bu basınçtan dolayı hastalarda bası yaralarını oluşmasını engellemektedir. Havalı yataklarda birden fazla hava kanalı bulunur ve bu kanalları her biri birbirleri ile bağlantılı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Basınç uygulandığı zaman hava bu kanallar yardımıyla çevreye kayar ve bu sayede hasta sert bir yatak üzerinde değil de vücudunu şeklini alan yumuşak bir yatakta yatmış olur.

Havalı Yatak Kullanımı

Havalı hasta yatağı yatağın kendisi ve şişmeyi sağlayan hava motoru şeklinde iki parçadan oluşur. Bu iki temel parçayı kullanmadan önce hasta yatağınızın hazırlamanız gerekir. Hazırladığınız hasta karyolasının üzerine şişmemiş yatağı düzgün bir biçimde serin ve şişme motoru ile şişirmeye başlayın içerisine hava dolan havalı yatak, içerisine hava girdikçe şişip, şeklini almaya başlayacaktır. Şişme sırasında yatağı arada bir kontrol edin. Kesinlikle yatağı şişirirken sermeye kalkmayın. Çünkü düzgün serilmeyen yatak şiştikçe sağa sola kayabilir. Yatağı ne çok fazla ne de çok az olacak şekilde ihtiyaca uygun yükseklikte şişirin ve üzerinde bulunan şişirme tıpasını kapatarak şişirme işini tamamlayın. Yatağı kullanırken kimyasal madde ve reaksiyonlardan uzak tutmanız gerekmektedir. Havalı yataklar elektrik ile çalıştığından dolayı güvenlik açısından da hiçbir sorun teşkil etmemektedir.

Havalı Hasta Yatağını Hastanızı Ağırlığına Göre Ayarlayın

Havalı hasta yatakları hastanın kilosuna göre ayarlanabilir özeliktedir. Yatağın kademelerini hastanın kilosuna göre orantılayıp uygun ölçüyü bulabilirsiniz. 50 kg kadar hasta için 1. Kademeyi 50 kg ve 100 kg kadar da 2. Kademeyi ve daha fazla kilolu hastalar için de üst kademeleri kullanabilirsiniz. Havalı hasta yatak fiyatları modelleri, özellikleri ve satın alma işlemleri için kurumsal firmamızla iletişim sağlayarak her türlü bilgiyi alıp, hastanıza en uygu havalı yatağı firmamız bünyesinden temin edebilirsiniz.

Şişme Hasta Yatağı


Yorumlar - Yorum Yaz