Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yatağı İşlevleri Nedir?

Hasta Yatağı İşlevleri Nedir?

Hasta yatağı bazı hastalıklar sonucu zorunlu bir şekilde tedavi görmesi için, hastalar için özel olarak hazırlanmış olan çok fonksiyonlu yataklara denir. Hastalar tedavi aşamasında, rahat, konforlu ve ihtiyaçlarını da karşılayan bir yatak olması gereklidir. Bundan dolayı hastalık dönemini en rahat ve konforlu olacak şekilde atlatması gerekir. Hasta yatakları, türlerine göre ve özelliklerine göre değişiklik gösterdiğinden dolayı kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler ise, hastanın yaşamış olduğu hastalığına göre, tedavisi, ilaçlarının kullanım şekilleri, fiziksel veya psikolojik olarak da incelendikten sonra hasta yatağı alınmaktadır. Hasta yataklarında, yükseklik alçaklık ayarları, hastanın sırt kısmının katlanabilir olması ve ayarlanabilir olması gerekli, yan koltuklarının da olması gereklidir. Hasta yatağı fiyatı ve diğer özellikleri alırken göz önünde bulundurulması gerektiğini de unutmayınız.

Ortopedik Hasta Yatakları

Ortopedik hasta yatağı hastanın fiziksel rahatsızlığına göre değişiklik gösterir. Bundan dolayı ortopedik olarak hazırlanmış hasta yatağı, hastaların her zaman isteklerine göre, ihtiyaçlarına göre belirlenerek hasta yatağı seçilmektedir. Ortopedik hasta yataklarını özellikleri, fiziksel rahatsızlığa sahip hastaların gerekli olan ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Havalı hasta yatağı ise hastalar gün içerisinde yataktan inmek istediklerinde veya yatağa tekrar girmek için normal yataklarda zorlanmaktadır. Ancak ortopedik yataklarda yükseklik- alçaklık ayarlarının olması sebebiyle çok kolay bir şekilde yataktan inebilir veya yatağa tekrar çıkabilir. Günümüz teknolojinde ise hasta yatakları sürekli olarak gelişiyor ve yepyeni modeller de ortaya çıkmaktadır.

Hasta Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz teknolojisinde hasta yatakları sürekli değişiyor ve yepyeni modelleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı son teknolojiyle birlikte hasta yatakları dört motorlu olarak çıkmıştır. Hastaların dört motorlu hasta yataklarına yatması önerilmektedir. İhtiyaçlarını çok kolay bir şekilde karşılayan hasta yatakları, diğer yataklardan da çok farklı olmaktadır. Hasta yatağı kiralama sistemiyle de bu ürünleri alma şansınız da vardır. Hasta yatağı alındığında en çok dikkat edilmesi gerekenler; hastanın konforlu olması, hastanın kendini rahat hissetmesi ve ilaçları kullanırken de rahat hissetmesi gereklidir. Hastaya alınan yatak, her zaman hastayı güvende ve rahat hissi oluşturması gereklidir. Firmamızın kiralama ve satın alma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Hasta Yatağı


Yorumlar - Yorum Yaz