Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.

Hasta Yatağı Nasıl Hazırlanır

Hasta Yatağı Nasıl Hazırlanır

Bakımı evde yapılan hastalar günlerinin büyük bir zamanını hasta karyolasında geçirmektedir. Hasta yatağının bu hastaların rahatına uygun olması ise hastalar için büyük önem arz etmektedir. Belirli sorunlara yol açmaması, konforlu olması ve antibakteriyel bir yapıda olması ise hasta yataklarında en çok aranan özelliklerdendir. Hasta yatağı nasıl hazırlanır sorusuna cevap olarak şunları söyleyebiliriz. İlk önce hasta yatağı hastanın sağlığının korunmasına uygun olmalıdır. Hastanın güvenliği sağlığında başlar ve hasta yatağı bu yüzden antibakteriyel olmak zorundadır. Bunun için de hasta yatağı düzenli olarak temizlenmeli ve bu koşullara uygun bir hale getirilmelidir.

Hasta yatağının hazırlanması ve temizliği bir kişi tarafından yapılabileceği gibi birkaç kişiden yardım alınarak da yapılabilmektedir. Hasta yatağının hastanın vücut sağlığına uygun ve rahatını sağlayacak düzeyde olmalsı gerekmektedir. Hasta yatağı antibakteriyel olmalı kolay temizlenebilmeli ve hızlı bir şekilde hazır hale getirilebilmelidir. Hasta yatağı alırken bu özelliklere dikkat edilmeli ve seçimler buna uygun olarak yapılmalıdır.

Hastanın bulunduğu oda düzenli olarak havalandırılmalı böylece içeriye temiz havanın girmesi ve mikropların ürememesi sağlanmalıdır. Oda havalandırıldığı zaman doğal olarak hasta yatağı da havalandırılmış olacağından bunun hastaya faydalı olacağı bilinmelidir.

Hastaların tedavi süreçleri boyunca yataklarında rahat, güvenli ve konforlu hissetmeleri en önemli unsurdur. Hastanın tedavi sürecini daha verimli ve rahat geçirebilmesi yatağının ona ne kadar uygun olduğu ile doğru orantılıdır. Bu yüzden hasta yatağı ve hasta karyolası seçimi yaparken hastanın ihtiyaçlarına yönelik bir seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Hasta yatağının fonksiyonel olması da önemlidir. Bu yüzden motorlu hasta karyolaları seçmek hastanın rahatı için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca hasta uzaktan kumandanın kullanımını bilmeli ve gerektiğinde bu kumanda yardımı ile kendini konumlandırabilimelidir.


Yorumlar - Yorum Yaz