Hasta Yatağı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yatağı Temini İçin Seçenekler

Sosyal güvenlik kurumu olarak bildiğimiz SGK, yatalak olan hastalar için hasta yatağı temin etmektedir. Hasta yatağını alabilmek için hastanızın doktor kurulundan ihtiyacının olduğunu kanıtlar bir rapor almanız gereklidir. Rapor hastane tarafından verilir ve SGK’ya götürerek bu raporla başvurmanız gerekmektedir.

Raporla Hasta Yatağı ve Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yataklarının birçok çeşidi vardır. Ahşap görünümlü hasta yatağı, havalı yataklar, ev tipi hasta yatakları ve motorlu hasta yatağıdır. Motorlu hasta yatağı, motor sayısına göre değişmektedir. 2,3 ve 4 motorlu olarak birbirinden ayrılmaktadır. Hastanın konfor ve ihtiyaçları açısından bakıldığında ayak kısmı, gövdesi ve baş kısmı belirli bir mekanizma tarafından yükseltilip alçaltılabilmektedir. Bakıcısına bağlı olarak yatan hastalar için bu yatak, bağımlılık açısından minimum seviyeye düşürür ve hastanın tamamen kendini kontrol etmesi açısından konforlu bir yataktır.

Havalı Yatak

Havalı hasta yatakları da bulunmaktadır. Yatalak hasta dediğimiz sürekli yatması gerekli olan hastalar, aynı yerde yatmaktan dolayı hareket kabiliyetini yitirirler. Bundan dolayı kan hücreleri hareket kabiliyetinde kaybeder ve bu yatış bölgesinde hücreler görevini yerine getiremez. Bu yüzden hastada morluk, yaralanma ya da kızarıklık ortaya çıkmaktadır. Bu havalı yatak modelleri, hastadaki yaralıların oluşmasını önleyecek şekilde yapılmıştır. Aynı zamanda hastanın terlemesini önleyici özelliği de bulunmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Ahşap görünümlü hasta yatağı ise, yalnızca hastanın kullanımı sırasında yan taraftaki korkulukları indirdiğinde baza olarak kullanabilme özelliğine sahiptir. Bu yatakları dışarıdan bakıldığında, görüntü açısından hastane ortamından uzak hava verdiği için genellikle hastalar açısından tercih edilir. Psikolojik olarak da hastanın daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Ahşap görünümlü bu hasta yatakları genelde huzurevlerinde yaşlı yatağı olarak da bilinmektedir.

Ev tipi hasta yatakları ise, genellikle kumandalı, elektrikli ve hareketlidir. Yan taraftaki korkuluklar her eve uygun şekilde tasarlanmıştır. Evde kullanılan bu hasta yatakları genellikle ahşaptan tercih edilir. Felçli olan hastalar içinde asansörlü olanı mevcuttur. Hasta yataklarının özelliklerine göre ücretleri farklılık göstermektedir. Evlere hasta yatağı kiralama hizmetleri firmamızca sağlanmaktadır.

  
363 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın