Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yataklarını Temizleme Yolları

Hastanın yatağını temizlemenin birçok farklı yolu vardır. En yaygın yollardan biri elektrikli püskürtücü kullanmaktır. Elektrikli püskürtücü kullanıldığında, yatağa, yatağın yüzeyini temizleyecek kadar güçlü bir su akışı püskürtülür. Bu yöntem, yatağın hızlı ve kapsamlı bir şekilde temizlenmesi için etkilidir.

Diğer bir yaygın yöntem ise ılık, sabunlu su ve bez tekniği kullanmaktır. Bu yöntemde yatak önce ılık su ile ıslatılır. Yatak daha sonra sabuna batırılmış bir bezle yıkanır. Bu yöntem, yatağı temizlemek için nazik ve etkilidir ve özellikle leke ve kirlerin çıkarılmasında etkilidir.

Hasta yatağı, hastaları taşımak için kullanılan tıbbi bir cihazdır. Genellikle ona hareket kabiliyeti sağlayan bir çerçeve, tekerlekler ve paletlerden oluşur. Hasta yatağı daha iyi erişilebilirlik için herhangi bir yöne çevrilebilir ve yüksekliği de hastanın ihtiyacına göre ayarlanabilir. Döner tip ve statik tip olmak üzere iki tip hasta yatağı vardır.

Hasta Yatağı Neden Kullanılıyor?

Hasta yatağı, tipik olarak ciddi şekilde hasta olan veya yaralanan hastalar için kullanılan bir tür sedye veya yükseltilmiş yatak anlamına gelir. Hastalar, hastaya daha iyi hava akışı ve dolaşımı sağlayan sırtüstü pozisyonda bir hasta yatağına yerleştirilir. Hasta yatakları tipik olarak hastanelerde, bakım evlerinde ve diğer bakım tesislerinde kullanılır.

Hasta yatağının uygun şekilde bakımı, yatak takımına ve yapıldığı malzemeye özen gösterilmesini gerektirir. Yatak temiz tutulmalı ve bakteri ve mantarlardan arındırılmalıdır. Yatağın üzerinde posizyon zenginliği üreten geceler için hasta yatakları kuru ve lekesiz olmalıdır. Yatak ayrıca tozdan ve diğer alerjenlerden uzak tutulmalıdır. Hasta yatağı kullanmaktan fayda görebilecek bazı hastalar, yatak sıkıntısı çeken bakım tesislerinde olanlar, yatağa bağımlı olanlar ve zatürree gelişme riski taşıyanlardır.

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Hasta yatağı, hastaları bir yerden başka bir yere taşımaya yardımcı olan tıbbi bir cihazdır. Baş ve ayaklık olmak üzere iki hareketli parçadan oluşur. Baş, raylar üzerinde hareket ederken, ayak plakası, bakıcıların hastaları daha kolay transfer etmesine yardımcı olmak için yukarı veya aşağı eğilebilir. Hasta yatakları, ameliyat ve diğer tıbbi prosedürler de dâhil olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılır.

Hasta yatağı, hastayı istenilen yere taşımak için kullanılan bir cihazdır. Hasta yatağının tipine göre hasta çeşitli şekillerde hareket ettirilebilir. Hasta yatağı yükseltilebilir, alçaltılabilir, döndürülebilir ve hatta bir ray boyunca hareket ettirilebilir. Her hareket, hastaların daha rahat ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.

Hasta yatağı bir platform ve bir korkuluktan oluşur. Platform hastanın rahat edebileceği yüksekliktedir. Ray, hastanın bölgeye kolayca taşınmasını sağlar. Ray, hastanın rahat bir şekilde tutulabilmesi için açılı olarak konumlandırılmıştır.

Hasta yatakları, hastaların bakımına yardımcı olan makinelerdir. Ameliyatlar sırasında destek sağlamak veya ameliyattan iyileşirken hastaların rahat etmesine yardımcı olmak gibi bir dizi farklı amaçları vardır. Özel geceler için birebir  hasta yatağı, bir kişiyi tıp uzmanları tarafından daha kolay tedavi edilebilmeleri için hareket ettirmek ve konumlandırmak için de kullanılır. Emek hasta yatakları, her hastanenin veya kliniğin özel ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli boyut ve şekillerde gelir. Firmamız üzerinden hasta yatağı kiralama hizmeti alabilirsiniz.

  
189 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın