Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yatağı Nedir, Nasıl Seçilir?

Hayat koşullarından dolayı her an sağlığın zarar görme ihtimalini düşünmek zorundayız. Çünkü sürekli mutlu ve sağlıklı olmak mümkün olmayabiliyor. Sağlıklı anlarımız olduğu kadar sağlıksız anlarımız da olacaktır. Hastalıkların bazıları ayakta tedavi edilirken bazıları içinse hasta yatağı gereksinimi duyulur. Eğer kişinin tedavisi hastanede olacaksa konforun sağlanabilmesi adına hasta yatağı kullanılır. İyileşme süreci boyunca hastanın dinlenmesi ve uyku kalitesinin yüksek olması büyük önem taşıyor. Doktorlar tüm bunları göz önünde bulundurduğunda hasta yatağı kullanımını uygun bulur. Hasta yatağının ne olduğunu araştırdıktan sonra almanız ya da kiralamanız daha doğru olacaktır. Sonuçta yatarak tedavi görmek hem hasta hem de yakınları açısından oldukça zorlu bir süreçtir.

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadar?

Bütçenize uygun olacak şekilde hasta yatağı modelleri araştırıyorsanız manuel yatakları tercih edebilirsiniz. Motorlu ve elektrikli hasta yatakları manuellere kıyasla daha pahalıdır. Söz konusu hasta yatağı fiyatları olduğu zaman yatağın özellikleri göz önünde bulundurulur. Motorlu yataklarda ise motor sayısı arttıkça fiyatlarda yükselme görülür. Örneğin, iki motorlu yatakların fiyatları dört motorlu olanlara göre daha düşüktür. En pahalı hasta yatağı modeli havalı yataklardır. En yüksek fiyata sahip olanlar havalı yataklar olduğu için insanlar ona göre hareket eder. Pahalı olmasının sebebi yurt dışında getirtilmesidir. Yabancı firmaların parça fiyatı yüksek olduğu için bu durum yatağa da yansır.

Havalı Hasta Yataklarının Avantajları Nelerdir?

Yatalak olan ve uzun süreli yatması gereken hastaların vücudunda belli bir süre sonra yaralar çıkar. Vücutta yara çıkmasının sebebi kişinin hareketsiz kalmasıdır. Havalı yataklarda adından da anlaşılacağı üzere hava akımı olduğu için bası yaraları önlenebiliyor. Önceden oluşan yaralar ise diğer yataklara kıyasla hava yatakları sayesinde daha hızlı iyileşir.Hastada yara oluştuysa ya da oluşma ihtimali yüksekse havalı yatakların kullanılması daha uygundur. Hastanın konforunu sağlamak için uygun hasta yatağı seçimi çok önemlidir. İnceleme yaptıktan sonra hasta yatağı konusunda sıkıntı yaşamazsınız. İhtiyacınıza bağlı olarak hasta karyolası kiralamanız mümkündür. Yeni modelleri tercih ederseniz konfor ve kalite konusunda beklentinizi karşılayan yataklardan edinmiş olursunuz.

Hastalığın Türüne Göre Hasta Yatakları

Havalı hasta yatağı türlerinden birisi boru tipidir. İsminin böyle olmasının sebebi şeklinin boruya benzemesidir. Borular birbirine paraleldir ve havanın oluşumu kanallar aracılığıyla gerçekleşir. En iyi boru tipi havalı yatak arıyorsanız A+B+C tercihiniz olabilir. Hastalığın türüne göre karşınıza çıkacak havalı yataklardan bir başkası baklava tipidir. Tıpkı boru tipi yatakta olduğu gibi bu yatağın biçimi baklava şeklinde olduğu için adı baklava tipi olarak anılır. Bütçenize uygun havalı yatak arıyorsanız baklava tipini tercih edebilirsiniz. Bu yataklar sadece hasta yatağı fiyatları açısından değil, çeşit yelpazesi fazla olduğu için de en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Hastanın Rahatlığı Ön Planda Olmalıdır

Hastanın rahatlığını düşünerek yatak almak istiyorsanız tercihlerinizin arasında pozisyon aldıran havalı modellerden olmalıdır. Bu yataklar, hastayı sağa ve sola yönlendirerek çeşitli bölgelerinde yara oluşmasını engeller. Böylece hastaya bakan kişi zorlanmadan pozisyon değişimini yapmış olur. Özellikle hassas hastalar için pozisyon aldıran havalı yataklar sıkça tercih ediliyor. Pozisyon aldıran havalı yatakların en önemli özelliği, hastanın vücudunda oluşan yaraları iyileştirecek nitelikte üretilmiş olmasıdır. Hasta yatağı için başvurduğunuz firmanın önceliği her zaman hastanın sağlığı olmalıdır. Herkesin hasta olabileceğinin farkındalığıyla çalışan firmalar, size her konuda yardımcı olacaktır. Özellikle yaşlıların hastalığında tıpkı yeni doğan bebeklerinki kadar titiz davranılması gerekiyor.

Kiralama Hizmetinden Yararlanın

Hastalığın iyileşme ihtimali varsa ve süresi belliyse hasta yatağı kiralama imkânınız olduğunu bilin. Bu açıdan yatakların kiralanabiliyor olması sizin için büyük bir avantajdır. Ayrıca kiraladığınız zaman hasta yatağının fiyatı daha uygun oluyor. Herkesin bütçesi fazla olmadığı için hasta yatakları bazı durumlarda çok pahalı olabiliyor. Böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız ve uzun süreli kullanmak zorunda değilseniz hasta yataklarını kiralayabilirsiniz.Bütçenizi zorlamamak için uygun fiyatlı hasta yataklarından kiralarken özelliklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Satın almanız gerektiği durumlarda da aynı şekilde fiyatların yanı sıra hastaya uygun yatak almaya özen göstermelisiniz. Firmaların amacı her zaman hastaya ve bakıcıya kolaylık sağlamak olmalıdır. Bu sebeple sektördeki birçok firma kiralama hizmeti sunuyor.

Hasta Yatakları Hakkında Genel Bilgiler

Hasta yatakları hakkında bilgi edindikten sonra satın alma ya da kiralama hizmetinden yararlanırsanız daha bilinçli hareket etmiş olursunuz. Bilindiği üzere bu yataklar hastalara özel üretilir ve birden fazla çeşide sahiptir. Hasta yatakları manuel ve elektrikli olarak ikiye ayrılır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte havalı yataklar gibi hastanın pozisyonunun değiştirilmesi mümkün olan hasta yataklarından edinmeniz mümkündür. Hasta karyolaları kişinin doğrulması, hareket etmesi ve konforlu tedavi görmesi açısından kolaylık sağlar. Havalı yataklar klasik hasta yataklarının üzerinde çeşitli fonksiyonlar ekleyerek daha avantajlı tedavi süreci sunuyor. Hastanın pozisyon değiştirmesi, masaj imkânı ve kişinin gevşemesini sağlaması havalı yatakların tercih edilme sebepleridir.

Hasta Yatağı Önemi

Havalı hasta yatakları, iyileşmesi mümkün olan hastalıkların olabildiğince kısa sürede iyileşmesini sağlar. Kimi hastalar iyileşme sürecini atlattıktan sonra da rahat olduğu için kullanmaya devam ediyor. Bu yatak modellerinde bulunan hava kabarcıkları, masaj yapmaya ve vücutta oluşabilecek yaraları önlemeye fayda sağlama konusunda etkilidir.

  
162 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın