Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yataklarında Motorlu mu Yoksa Manuel mi Tercih Edilmelidir?

Öncelikle hasta yatağı, elektrikli mi (motorlu mu) yoksa manuel mi olacağına karar vermelisiniz. Genellikle elektrikli (motorlu) olmaları tercih edilir. Bu yatak tipinin, yatan hastalar için büyük bir artısı, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olmasıdır. Bu yatak özellikle yaşlı ve yatalak hastalar için kullanışlıdır. Elektrikli (motorlu) hasta yatağı, manuel olandan çok daha sofistike ve pratiktir.

Manuel yataklar için pozisyon manuel olarak el olarak yapılır. Elektrikli (motorlu) yataklar için bu, uzaktan kumanda ile yapılır. Yine kilolu hastalar için elektrikli (motorlu) hasta yatakları önerilir. Elektrikli (motorlu) yatak tipi, hastanın ağrısını hafifletmek için bir hava yatağı kullanır. Bunun nedeni hastanın bu yatakta serbestçe hareket edebilmesi ve sırt ağrısı veya yara izi olmaması içindir. 

Motorlu Ve Manuel Hasta Yatağı Nedir?

Motorlu yatak, günümüzde en popüler hasta yatağı kiralama modellerindendir. Yeni nesil hastane yatağı olarak da bilinir. Yoğun bakım ve yatalak hastalar için ideal yatak seçimidir. Uzaktan kumanda yardımı ile baş, sırt ve ayak kısımlarını kolayca ve zaman kaybetmeden ayarlayabilirsiniz. Taşıması ve kullanması çok kolaydır. Hastanın daha rahat yatmasına yardımcı olur. Sonuç olarak, hastanın kas ve eklem ağrıları yaşamasını engeller. Basınç ayarı sayesinde hastanın kan akışını dengeler, kızarıklık ve cilde zarar gelmesini engeller. Korkuluğu kendi bölümünde yukarı aşağı hareket ettirmesine uygunluk sağlar.

Manuel hasta yatağı, adından da anlaşıldığı gibi manuel olarak ayarlayan bir hasta yatağıdır. Manuel yataklar elektrikli (motorlu) yataklardan daha ucuzdur. Hasta yatağı kiralama fiyatları, yatağın konforuna ve işlevine bağlıdır. Manuel hastane yatağı, hastanın kendisinin veya refakatçisinin hastanın başını, kollarını ve ayaklarını elleriyle ayarlar. Bu yatak hiç kilolu hastalar için uygun değildir. Kaldırılması oldukça zordur.  Bu yataklar, rahatve ama kullanımı kolay değildir.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yatağı modelleri, tüm parçaları dayanıklı, yüksek kaliteli malzemeden yapılmalıdır. Hijyen, rahatlık ve dayanıklılık hasta yataklarının baş özelliklerinden birkaçıdır. Yatak yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Modern yeni yatak türlerinde elektronik olarak gerçekleştirilir, ancak bazı manuel yataklar, yatağın alt tarafında bir tutamakla sonradan donatılabiliyor.

Hastane yatağı, hastanın fiziksel ihtiyaçlarının yanı sıra psikolojik ihtiyaçlarını da karşılar. Yatakta bulunan özel bölmeler sayesinde hastaların kişisel eşyaları için kendilerine ait bir alanı olur. Bu hastayı biraz daha rahatlatır. Günün çoğunu yatakta geçiren hastalar rahat olmalıdır. Hasta yatağı, özelliklerinden dolayı hastanelerde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Motorlu hasta yatakları

  
313 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın