Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Yatakları İle Daha Çabuk İyileşme Süreci

Hastanelerde veya evde uzun süre hayatını yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda kalan hastalar için hasta yatakları üretilmiştir. Bu tip hasta yatakları özel malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Hastaların yatarken kullanması gereken ve tedaviyi kolaylaştıran bir yatak cinsidir.

Hastanın, yatak kullanımı sırasında daha ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalmaması adına hasta yataklarının önemi oldukça fazladır. Özellikle, yatakların hastalarda enfeksiyon kapma riskini arttırmaktadır. Bu yüzden de hastalar için en iyi ve tedavisi için en uygun yatağın seçilmesi gerekir. Hastanın hastalığına göre hasta yatağı modelleri çeşitlendirilebilir. Burada en önemli husus hastanın rahatını ve konforunu sağladıktan sonra fiyatı göz önünde bulundurmaktır.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatakları üretiminde en önemlisi ise hastaya uygun hasta karyolası kullanmaktır. Hasta karyolası, hastanın rahat hareket etmesi, rahat yemek yemesi ve rahat ilaç içebilmesi için kolaylık sağlamaktadır. Hastaya kolaylık sağladığı gibi hastanın bakıcısına da hem rahatlık hem de konfor sağlamaktadır.

Hasta yatağı fiyatları, yatağın genel olarak özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Hasta karyolası, hastanın güvenliğini sağlamakta önemlidir. Yataklar ne çok yüksekte ne de çok alçakta olmalıdır. Hasta kalktığında zorlanmayacak seviyede olmalıdır. Yatağın baş kısmı rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır. Bu yüzden yataklarda anatomik yastıklar olmalıdır. Hasta rahat rahat hareket edebilmesi, kalkabilmesi için hem ayak kısmın da hem de baş kısmında destekleyiciler olması hastaya kolaylık sağlayacaktır.

Kumandalı hasta yatakları

Hasta Yatakları Neden Kullanılmalıdır?

Kısa süreliğine veya uzun süreliğine hareket kabiliyetini kaybeden hastalar, yatağa bağlı olarak yaşamak zorundadır. Yatağa mahkûm kalan kişiler için yapılması gereken en önemli şey ise hastanın konforunu ve rahatını sağlamaktır. Hasta yatağı, hastayı rahatlıkla hareket ettirebilmesi için oldukça faydalı bir üründür.

Düzenli olarak hasta yatakları haftada bir olmak şartıyla ıslak bez ve temiz bir bez ile temizlenmesi gerekir. Hasta yatakları isteğe göre hem satın alınabilir hem de kiralanabilir. Kısa süreliğine hasta yatağını kullanacak olan kişiler için hasta yatağı kiralama daha karlı olacaktır. Hasta karyolası fiyatları, modellere göre değişiklik gösterebilmektedir.
  
91 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın