Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları hastane ortamında kullanılabildiği gibi ev ortamında da kullanıma müsaittir. Eğer yatağa bağımlı bir şekilde ev tedavisi görecek yakınlarınız var ise konforlu olan hasta yatağı çeşitlerinden birini tercih etmeniz önemli olacaktır.

Ahşap Görünümlü Hasta Yatağı

Ahşap görünüme sahip olan hasta yatakları konforlu hasta yataklarındandır. Yan taraflarında bulunan korkulukları indirildiği zaman tamamen ahşap bir baza görünümü alır. İhtiyaç duymadığınızda korkulukları indirerek hasta yatağını normal bir bazalı yatak çeşidine çevirmeniz mümkündür. Bu tür yatak çeşitleri genelde ev içerisinde kullanılan hasta yatağı çeşitlerindendir. Hastane ortamındaki hasta yataklarını andırmayan bu tasarıma sahip ahşam görünümlü yataklar hastanın moralini yüksek tutmasına da yardımcı olur. Tipik hastane yataklarının yanı sıra daha normal ev tipi gibi görünen bu yataklar hastanın hastane atmosferinden uzaklaşmasını sağlar. Bu tür yatak çeşitleri genelde yaşı büyük kimseler tarafından tercih edilir. Ahşap görünümlü yataklar genelde huzurevlerine uygun olan yatak çeşitlerindendir.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Bu türdeki hasta yatakları genelde ev içerisinde kullanım için tercih edilen hasta yataklarındandır. Bu yatak çeşitleri genelde kumanda ile hareket ettirilebilir, hastanın istediği ve rahat olduğu pozisyona getirilmesi mümkündür. Bu tür hasta yataklarının yanlarından bulunan korkuluklar ise ev içi için oldukça uygun olmak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda elektrikli olan bu hasta yatağı çeşitlerinden ahşap olanları genelde ev için tercih edilen modellerden biridir. Ahşap görünümlü hasta yatağının yanı sıra gerçekten fiziksel olarak zorluk çeken yaşlı hastalar için ise asansörlü olanları tercih edilir. Hasta yatağı modelleri tamamen hastanın rahatı ve konforu göz önüne alınarak tercih edilmelidir. Aksi takdirde rahat edemeyen hastalar tedavi sürecine katkı sağlayamayacaklardır. Bu tip yataklar hasta yatağı kiralama hizmetleri ile de temin edilebilmektedir.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Havalı Yataklar

Özellikle felçli hastalar olmak üzere sürekli yatağa bağımlı bir biçimde tedavi gören hastaların daha çok tercih ettikleri hasta yatağı çeşitlerinden biridir. Yatağa bağımlı olan hastalar hareketsizlikten kaynaklanan bir takım yaralar, morluklar ve hücre ölümleri gibi şeylerle karşılaşırlar. Havalı hasta yatakları ise hastanın pozisyonunu değiştirmesine, yaraların oluşumunun engellenmesine katkı sağlar. Havalı hasta yatağı çeşidi ile hasta daha az hasarla tedavi sürecini geçirir. Aynı zamanda bu yatak çeşidinin terlemeyi önlediği de bilinen özellikleri arasındadır.

Motorlu Hasta Yatağı

Bu yatak çeşidi hastanın kendisine bakan kişiye bağımlı olmaması adına üretilmiş hasta yatağı çeşitlerindendir. İçerisinde bulunan motor özelliği ile hasta kendisini kontrol edebilir. Yatağını istediği pozisyona sokabilir. Yemek yemek için doğru ve daha rahat edebileceği bir pozisyona sokabilir ya da uyurken konforlu olduğu pozisyonu bakıcısına muhtaç olmadan kendisi bulabilir. Motorlu hasta yatakları tamamen hastanın kendi kendine yetebilmesi ve özgüvenini kaybetmemesi amacıyla tasarlanan hasta yatakları çeşitlerinden biridir. Bu hasta yataklarının 2, 3 ve 4 motorlu olarak tercih edilebilecek modelleri de mevcuttur. İstediğiniz motor sayısına ve kullanım amacına göre motorlu hasta yatağı seçimi yapabilmeniz mümkündür. 

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta için yerinden kalkmak koca bir külfetse ve tuvalet ihtiyacı için bile yatağı terk etmek onun için bir engel teşkil ediyorsa, bu hasta yataklarını tercih etmeniz doğru olacaktır. Hasta bezlerinin yanı sıra lazımlıklı hasta yatakları hasta için daha kullanışlı olacaktır. Lazımlıklı hasta yatağı sayesinde hasta kendisini daha özgüvenli hissedebilir ve hasta bezinin yaratabileceği sağlık sorunları da bu yatak sayesinde ortadan kalkmış olur. Bu hasta yatağı çeşitleri oldukça dayanıklıdır ve her ağırlık türüne dayanabilecek kapasitede tasarlanmıştır. 

Havalı Hasta Yatakları

Hastanın yatak yaraları var ise ve sürekli terleme problemleri ile karşı karşıya geliyorsa bu tür yatak çeşitlerinin seçilmesi daha doğru olacaktır. Terleme önleyici olan sistem ile hem hasta daha rahat edecek hem de hava sistemi ile terleme önlenmiş olacaktır.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta yatakları hem hastane içerisinde hem de ev ortamında kullanılabilen bir yatak türüdür. Hasta yatağı hastanın rahatsızlıklarından dolayı daha rahat etmesini, kolayca hareket ettirilmesini sağlamak amacıyla üretilen yatak çeşitlerindendir. Bu tür yatak çeşitleri yatakta tedavi görmesi istenen ve bu süreçte de en rahat biçimde tedaviyi karşılaması istenen hastalar için tasarlanmıştır. Bu yatak sayesinde hastalar daha konforlu bir biçimde tedavilerini geçirebilirler, aynı zamanda kaliteli uyku çekip kendilerini daha iyi hissedebilmeleri de mümkündür. Yatağa bağımlı tedaviler sonucunda hasta pek çok olumsuz sonuçla karşılaşabilir. Bu olumsuz sonuçları önlemek ve hastanın daha iyi ve konforlu hissetmesini sağlamak amacıyla bu hasta yataklarından edinmek önemlidir.

Tedavinin doğru ve güvenli olmasının hastanın moral bulmasının en kolay yanı onu konforlu bir biçimde tutmaktır. Hastalık doğrultusunda ve hastanın isteği doğrultusunda pek çok hasta yatağı modelleri bulmakta mümkündür. Hasta yataklarının çeşitli modellerde olması konforun artacağına işaret eder. Çeşitli türlerde olan bu hasta yatakları hastanın konforu düşünerek tasarlanmıştır. Bu yataklar tamamen sağlık odaklı düşünülerek tasarlanmıştır. Bu yüzden hasta olan birey bu yatakta konforlu bir biçimde uyku çekebilir. Bunun yanı sıra yatağın yanlarında bulunan korkuluklar sayesinde düşme tehlikesi içerisinde olmaz.

Hasta Yataklarının Taşıması Gereken Özellikler

Oldukça konforlu olmalılardır. Hastanın yatak yaralarının oluşumunu engellemek için bu konfor önemlidir. Her çeşitten hasta yatağı bulabildiğiniz gibi her bütçeye uygun hasta yatağı fiyatları da mevcuttur.

  
138 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın