Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Yataklarında Bakıcıya Kolaylık Sağlayan Özellikler

Hasta yatakları alırken hastaya uygun özellikler taşıması son derece önem taşır. Hastanın yataklardan istenen faydayı sağlaması bu yatakların onların geçirdiği rahatsızlığa uygun şekilde dizayn edilmesi gerekir. Ameliyat sonrası bir hastanın belli bir süre tuvalete gidemeyeceği düşünülerek yataklara lazımlık gibi aparatların yerleştirilmesi gerekir. Serum askılıklarının da bulunması yataklardan istifade temini için önem taşır.

Hasta yataklarının kişiye rahatlık sunması ve fiziksel özelliklerine göre uygun modellerde olması gerekir. Kilolu bir hasta için seçilecek yatakların dayanıklı olması da önemli hususlar içerisindedir. Hastanın çocuk ya da bebek olması da yeni doğan tarzı hasta yataklarının seçilmesini gerekli kılar. Hasta yataklarının kaliteli malzemeden yapılmış olması son derece önem taşıyan hususlar içerisindedir.

Hasta Yatak Modellerinde Farklı Seçenekler

Hasta yatak modelleri çok farklı seçeneklere sahiptir. Manuel hasta yatakları ile otomatik hasta yatakları akla gelen yatak kategorileridir. Hastanın rahatı ve konforu düşünüldüğünde önerilen otomatik hasta yatakları olacaktır. Otomatik hasta yatakları ile kendi aralarında farklı sınıflara ayrılır. İki, üç ve dört yataklı hasta yatağı modelleri ile asansörlü yatak tasarımları şeklinde öne çıkan modeller söz konusudur. Hastanın yardımsız şekilde yatağı hareket ettirebilmesi, yemek yeme, televizyon izleme gibi aktiviteleri de rahat bir şekilde yapmasını sağlar.

Hasta Yatakları

Yatağı farklı açılara yaralayarak, oturur pozisyona getirmek suretiyle hasta yatak içerisinde rahatlıkla kitap okuyabilir. Hastanın rahatlığı kadar bakan refakatçinin de rahat şekilde yatağı kullanması son derece önem taşır. Hastanın refakatçisinden yardım istemeden yatağı hareket ettirmesi, büyük kolaylıktır. Hasta yataklarının yer değiştirmesi söz konusu olduğunda ayaklardaki tekerlek sistemi de önem kazanır. Üç yüz altmış derece dönen tekerlekler, refakatçinin rahat kullanımını sağlar.

Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yatakları fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişim gösterir. Bunların başında, yatağın fonksiyonel olması ile güvenlik önlemlerini sağlaması gelir. Hasta yataklarındaki ayakların otomatik olarak kilitlenebilmesi, yatakların güvenlik önlemelerinin başında gelir. Hasta yataklarının yan tarafında olan güvenlik bariyerleri de hastanın yatarken düşmemesi için önemlidir. Bu nedenle, hastanın güvenli şekilde yatması bu türlü emniyet unsurlarının bulunması ile yakından ilgilidir.

Hasta yataklarında fiyatları etkileyen bir diğer husus ta yatakların ikinci el ya da kiralık olmasıdır. Kiralık hasta yatağı modelleri her zaman için çok daha uygun fiyatlı tasarımlardır. Bu hasta yataklarının yeni üretimden çıkmış yataklardan herhangi bir farkı yoktur.

Kurumsal Firmalardan Hasta Yatağı Temini

Kurumsal firmalardan hasta yatağı temin etmenin önemi son derece fazladır. Akla gelen ilk sebepler içerisinde kurulum ve teknik destek hizmetinin sunulmasıdır. Kiralık hasta yataklarının bakım ile birlikte detaylı temizliği de bu firmalarda kalite kontrol standartlarına uygun şekilde yapılır. Hasta yataklarında yaşlı hastalar için önerilen havalı hasta yataklarının da farklı çeşitlerini bu firmalarda bulmak mümkündür.

  
231 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın