Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Yatak Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

İnsanların yaşı ilerledikçe vücutlarındaki sağlık da yavaş yavaş sorunlarla beraber ortaya çıkar.Sağlık sorunlarının ilerleme durumu oluştuğu zamanda ise hastaların sürekli yatma durumu gerçekleşebilir. Hastaların sürekli yatma durumuna en iyi gelecek şey ise şüphesiz hasta yatağı olmuştur.

Hasta yatakları yatağa bağımlı kalacak kişilerin hareket etmelerine de yardımcı olacaktır. Hasta yatakları özel bir tasarımla yapılan yataklardır. Bu yataklar hastanın nasıl bir ihtiyacı varsa onu karşılamak için her tarzda bir üretime sahiptir. Bu yüzden hasta yatakları motorlu, havalı ve daha pek çok çeşidi ile kişilere pek çok olanak sunar.

Hasta Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları kendi işlevlerine ve fonksiyonlarına göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Hasta yatakları hareket kabiliyetlerine göre sınıflandırıldığında ise manuel ve motorlu hasta yatakları olarak iki kısma ayrılır. Hasta yatağı fiyatları modellerine ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Motorlu hasta yatakları motor sayısına göre çeşitlendirilir. Bunlar tek motorlu, 3 motorlu, 2 motorlu ve 4 motorlu olarak sınıflandırılabilir.

Ahşap görünümlü hasta yatakları yanlarında bulunan korkuluklar ile baza olarak kullanılabilirler. Bu yatakların baza görünümlerinden dolayı, hastalar bunu genellikle normal yatak olarak nitelendir. Çünkü bu yataklarda yatarak hasta hastane ortamından daha da uzaklaştığını düşünür. Ev tipi hasta yataklarında ise hareketli kumandalı ve elektrikli olarak ayrılır. Bu yatakları genel olarak felçli hastalar tercih eder. Çünkü özel kumandaları ile bu yataklar istenildiği gibi aşağı inip yukarı çıkartılabilir.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Nasıl İşe Yarar?

Hasta yatakları, hastanın tedavi sürecinde hem hasta için hem de hasta yakınları için aşırı derecede işe yarayan ürünlerdir.Hasta yatakları her şeyden önce hastanın yaşadığı hayatı kolaylaştırma da en önemli faktördür. Ve ayrıca hastalar için de iyi gitmeyen sağlıklarını kısa zaman içinde düzelmesine olanak sağlar.

Bu durum sadece hasta için değil hasta yakınları için de önemli bir durumdur. Hastalar bazı durumlarda yataktan inip çıkması gerekir. Ve bunun içinde hastayı inip çıkarma yaparken hasta yataklarında bulunan özel sistemler ile hasta kolayca inip çıkma işlemlerini gerçekleştirebilir. İşte hasta yatağı da tam bu esnada çok önemli olmuştur.

Hasta Yataklarının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Hasta yatak modelleri artık günümüzde oldukça yaygın bir halde kullanılır duruma gelmiştir. Bu yüzden hasta yatakları da kullanışlı olmalarından dolayı artık daha da fazla tercih edilir. Hasta yataklarının bazı önemli faydaları vardır. Ve bu faydalar şunlardır.

  • Hasta yatakları ile hastanın yaşam kalitesi artar.
  • Hastanın gününü daha da rahat geçirmesine olanak sağlar.
  • Hasta yatakları kişinin kişisel bakımını yapmada da çok yardımcı olur.
  • Uzun süre yatağa bağımlı kalan hastalar hareket edemediği için yatağın fonksiyonlarını kullanırlar.
  • Yatakta yer alan korkuluklar ile hasta daha da güvenli bir şekilde yatakta yatabilir.
  
516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın