Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Yatağı Kiralama Nedir?

Hastaların belirli bir süre rahatsızlıkların dolayı kullanmaları gereken yatak çeşidine hasta yatağı adı verilir. Hasta yatakları hastanın hastalık derecesine göre istenildiği şekilde ayarlanabilen bir yatak çeşididir. Hasta yatakları artık günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Hasta yatakları genel olarak yatağa bağımlı olan kişiler ya da yatakta belirli bir süre tedavi geçirmesi gereken kişilerin tercih ettiği bir yataktır.

Hastaların ya da hasta yakınlarının bu yatakları tercih etme sebepleri ise hastanın tedavide sürecini rahat geçirmesine yardımcı olmak içindir. Hasta yakınları bu yataklardan kiralayarak hastalarının konforunu sağlarlar. Hasta yataklarının üretimindeki en temel amaç hasta olan bireylere yardımcı olmaktır. Hasta yatakları hastaların rahatsızlık durumlarına göre tasarlanır, bu nedenle birçok hasta yatak modelleri vardır.

Hasta Yatağı Tasarım Özellikleri

Hasta yatakları normal yaşamda kullanılan yataklardan farklı bir tasarımla üretilir. Hasta yataklarında yanlarında korkuluklar, kumanda, motor sistemi  özelliği olan yataklardır. Tasarımlarındaki özellikler sayesinde hasta yakınlarının en çok tercih ettikleri yatak türüdür. Bu yataklar devamlı ya da belirli bir süre yatakta yatacak hastalar için alınır veya kiralanır.

Hastaların tedavi süresi belirli bir zaman içinde gerçekleşecekse hasta yakınları, hasta yatağı almak yerine kiralamayı tercih edeler. Hasta karyolası kiralama maddi yönden hasta karyolası almaya elverişli olmayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatak çeşitleri üretim ve tasarım açısından pek çok farklı modellere ayrılır. Hasta yatağı çeşitlerinde genellikle hastanın mevcut durumu göz önüne alınarak seçim yapılır. Hasta yatağı çeşitlerinde en çok tercih edilen iki çeşit yatak vardır. İlk olarak manuel hasta yatağı çeşididir. Bu hasta yatakları hastaya bakacak olan bireyin ya da hastanın istediği şekilde el yardımı sayesinde yatağa ayarlaması ile çalışır. Ayrıca manuel olduğu için baş ve ayak kısımları da rahat bir şekilde takılıp çıkarılabilir. Manuel hasta yatakları da kendi içinde farklı çeşitleri ayrılabilir.

En çok tercih edilen hasta yatağı ise elektrikli hasta yatağı çeşididir. Elektrikli hasta yatağı kumanda ile hareket eden bir yataktır, bu yataklar genellikle hiçbir şekilde hareket edemeyen hastaların kumandaya basarak istediği ayara getirebildiği bir yatak çeşididir. Ayrıca bu yataklar özel anti bakteriyel kılıfları ve temizliği ile en çok tercih edilen yatak çeşididir. Fakat maddi durumu olmayan hasta yakınları bu yatakları istedikleri şekilde kiralama işlemini belli sözleşme kurallarına uyarak gerçekleştirebilirler.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yataklarının En Önemli Özellikleri

Hasta yatakları belli özelliklerine göre farklı işlevlere sahiptir. Hasta yataklarının basit ve rahat bir kullanım durumu mevcuttur. Fakat bu yataklar tercih edilirken eğer hasta uzun süre yatakla kalacaksa hastanın sırtında yaralar oluşmasına engel olacak bir yatak seçilmesi gerekir. Hasta yatakları kullanım açısından hastaya uygun bir yükseklikte olmadır. Yatağı kullanacak hasta yataktan rahat bir şekilde inip çıkma imkânı bulabilmelidir.

Hastanın kolayca inip çıkabilmesi için yatağın yanlarında sağlam korkuluklara sahip olması gerekir. Korkuluklar sayesinde hastalar düşme gibi bir tehlikeden de korunmuş olur. Hastaların yataklarda tercih ettiği en önemli diğer özellik de hasta yataklarının baş ve ayak kısımlarının hareketli olmasıdır. Bu özellik sayesinde hasta istediği pozisyona geçebilme imkânı bulur.  

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi Nasıl Yapılması Gerekir?

Hasta yatağı kiralama işlemi yaparken ilk olarak hastanın yaş grubu vücut ağırlığı ve hastalık durumuna göre tercih yapılması önemlidir. Yatağı kullanacak olan hastanın rahat bir şekilde yatması hastanın tedavisi açısından daha olumlu sonuçlar doğuracaktır. Diğer hususta ise hasta yataklarının su geçirmeyen yıpranmayan ve kir tutmayan cinsten bir kumaştan olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü yatağa bağımlı olan hastalar tuvalete çıkma gibi bir durumları olmadığı için bu durum onların yararına olacaktır. Bu hususlar göz önünde alınarak kiralama işlemi yapılmalıdır.

Kiralama işleminde ise pahalı bir hasta yatağı kiralamak istemiyorsanız gerekli ya da yetkili yerleri arayarak bilgi almalısınız. Hasta yataklarında her hastanın bütçesine uygun hasta yatağı bulmak mümkündür. Hasta karyolası kiralamadan önce yatak kiralama fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapmanız yararınıza olacaktır. Hasta karyolası kiralayan firmalara giderek gerekli durumları söyledikten sonra kiralama işlemi yapabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Eğer sizde  bir hasta yatağı kiralamak istemiyorsanız hasta yatağı kiralama işlemini yapan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Hasta yatakları hastanın ve hastaya bakacak olan kişinin istek ve taleplerine göre değişim gösterebilir. Hasta yataklarını kiralama da en yüksek kiralama ücretine sahip olan yatak modeli motorlu hasta yataklarıdır.

Motorlu hasta yataklarının kiralama ücreti ise 1000 TL ve üzeri olabilir. Fakat normal bir hasta karyolası kiralamak istiyorsanız bu ücret 450 TL ve 700 TL arasındadır. Hasta yatak fiyatları kişinin isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Ek olarak hasta yatağı kiralama da bütçeniz uygun değilse devlete giderek gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirerek de hasta karyolasını almanız mümkün olacaktır.

Hasta Yatağı Temizlemede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hasta yatağı temizliğine dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Bu konuda hasta yatağı temin ettiğiniz yerden nasıl temizlendiği hakkında bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Hasta yatakları temizliğinde herhangi bir temizlik malzemesi kullanmanız yatağa büyük zarar verebilir. Yatağa zarar verecek aşırı kimyasal içeren temizlik ilaçlarını kullanmaktan kaçınılmalıdır.

  
388 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın