Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yatağı Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Hasta yatağı seçim seçimlerinden hastanın hastalığının özellikleri nelerdir bu en önemli kuraldır. Hasta vucüdunda hangi bölgelerini kullanamıyor ya da ne sorunu var bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın rahatlığı ve sağlığı her şeyin üstünde tutulmalıdır. Yatak seçimlerinde en önemli unsurlar;

 • Yatak hava alma özelliğine sahip olmalı
 • Yatak çok sert zeminli olmamalıdır
 • Yatak hastada yara oluşumlarını engelleryecek kumaş dokusuna sahip olmalıdır
 • Hasta yatağı katlanabilir ya da hastanın istediği pozisyona gelebilir düzeyde olmalıdır.
 • Hastanın yatağı otomatik kullanım donanımına sahip olmalıdır.

Hasta yatağı tekerlekli olmalıdır. Olası bir yer değişimi için hasta rahatsız edilmeden yer değişimi yapılmalıdır.Yatak motor sistemi hastanın kilosuna göre seçilmelidir.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri hastaların durumlarına göre seçilir bu seçimler yapılırken yatalak ya da geçici dönem yatakları bulunur. Tercihler bunlara göre yapılır. Yatak çeşitleri;

 • Ahşap Kaplamalı Hasta Yatağı: Yatak etrafı ahşap ürünlerle kaplanmış şekilde satılmaktadır. Daha çok görsellik ön planda üretilen bir üründür. Hasta yatağı kademeli bir şekilde kalkabilir.
 • Motorlu Hasta Yatağı (2750 2 motorlu) : Hastalar için önem arz eden bir özelliktir motorlu olması nedeni ise hasta ister oturur pozisyonda durabilir isterse yatay tercih edebilir. Kullanışlı bir üründür.
 • Motorlu Ekonomik Hasta Yatağı ( 2200 2 motorlu) : Hastaların kilolarına göre tercih edilen motor çeşitleri hastanın istediği pozisyonu alamaya yarar.
 • Havalı Hasta Yatağı: Hastanın yatak yaralarına önemsemek için kullanılan bir tür yatak çeşididir.
 • Asansörlü Hasta Yatağı: Hasta yataklarında çok fazla çeşit vardır. Asansörlü olması da bunlardan biridir. Yatağın yükselme özelliğinden dolayı asansörlü denir.
 •  ABS Ful  Dual Hasta Yatağı: Dual hasta yatağı modellerinde yine tercihen hastanın hastalığı göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Hasta çok hareketliyse hastanın güvenliği açısından yatak çevresinde korkuluk bulunur hasta böylece düşme tehlikesinden korunmuş olur. Çoğu yatalak hastalarda kullanılan hasta yatak tipidir. 90 kiloyu geçen hastalarda kullanabilir.

Hasta yatakları çok fazla çeşide sahiptir. Bundan dolayı hekiminizin tavsiyesini dikkate alarak bunun beraberinde hastanın fiziki şartlarını dikkate alarak yatak seçimi yapabilirsiniz. Yatak seçimleri çok önemlidir. Sebebi hasta tamamen felçliyse hareket edemiyorsa ona uygun konforlu olmalı yoksa hastanın vücudunda yaralar çıkabilir bu da hastayı ağrılı bir döneme itebilir. Aynı zamanda hasta felçli olduğu için tuvalet ihtiyacı da hasta bakıcı yardımcı olacağı için  klozetli yatak seçmesinde fayda vardır. Birçok etken vardır. Firmamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Fiyatları

Her ürün gibi hasta yatağı fiyatları da ürünlerin modellerine göre kalitelerine göre ve performanslarına göre değişim gösterir. Değişim göstermesi zevk bir mesele değildir hastaların ihtiyaçları doğrultusunda tercihler yapılması gerekir. Hasta yatak çeşitlerinde motor türleri değiştikçe fiyat artar. Standart yatak ürünleri uygun olan ürünlerdir. Örneğin yatağın ortopedik olması fiyatları yukarı çeker ya da yatakta ekstra özellik eklenmesi fiyatı yukarı çeker. Hasta sağlığı tüm konuların en üstünde gelir. Yatalak hastalar psikolojik açıdan iyi hissetmeleri için yataklarının özellikli olması onlar için faydalı olacaktır.

  
789 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın