Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.

Hasta Yatağı Seçimi Bakımı ve Tamiri

Hasta yatağı arızaları arasında kumandalı çalışan bir yatak sistemlerinin bozulması da yer almaktadır. En sık karşılaşılan arıza cinslerinden bir tanesi de kumandanın tuşlarının bozulması, kumandanın kullanılmaz hele gelmesinden dolayı istediğiniz komutu kumanda idrak etmeyebilir. Hastanızın gün içerisinde hayat niteliğini düşürmemek için aldığınız şirketten ya da hasta yatakları tamiri için uzman bir servisi arayarak firmamız üzerinden destek alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta karyolası, fiziksel yetilerini yerine getiremeyen şahıslar için yapılan yataklardır. Çeşit çeşit yatak tipleri bulunur. Bu tip hastaların bilinen yataklardan uzak durması gerekir. Olağan şahısların kullandığı yataklar hem konfor açısından hem de hareket sensörü açısından oldukça zahmetlidir. Hasta yatağında hasta yatağı arızaları olsa da genel olarak bu problemler 1 günde halledilebilecek sorunlar arasındadır. Bundan dolayı hasta büyük bir oranda problem yaşamadan günlük hayatında devam eder.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağının özellikleri oldukça gelişmiştir. Hem hasta hem de hasta yatağı almayı düşünenler için piyasada bir hayli yatak vardır. Her bir yatak çeşidi birbirinden değişiktir. Bazı yataklarda hasta sağa ve sola ayarlama yapılarak rahat bir şekilde yatabilir. Bunun için zaman ayarlaması olan yatak çeşitlerine bakabilirsiniz. Tüm hasta yatakları tekerleklidir.

Hasta Yatakları

İstediğiniz her doğrultuya rahatlıkla sürükleyerek kullanabilirsiniz. Hasta yatağı arızaları gündeme geldiği zaman erişebileceğiniz bir hayli teknik servis bulunmaktadır. Hasta yatağının yan taraflarında fobilikler vardır. Bu fobilikler sayesinde hastanın düşme tehlikesi bulunmaz. İstenilen her alanda bu yatak kişilere kolaylık, yardım sağlar ve hastanın yaşamını basitleştirmeye dayanakçı olur. Hasta yataklarında gündeme gelen arızalar için işletmemizden yardım alabilirsiniz.

Hasta Yatağını Kimler Kullanır?

Hasta yatağı olağan konutlarda kullanılan yataklardan farklı olarak genel kullanım alanları sağlık kurumlarıdır. Bununla birlikte bazı hastaların yatakta uyumak zorunda olduğu vaziyetlerde ise konutlarda da kullanılmaktadır. Hasta yatağı genele bakıldığında sağlık kurumlarda yoğun bakım birimlerinde ve operasyon sonrası sağlık kurumunda bir zaman kalmasına karar verilmiş olan hastalar için dinleme odalarında, hasta odalarında ve rehabilitasyon süreci sağlık kurumlarda devam etmekte olan hastalar için yataklı servislerde de tercih edilmektedir.

Evlerde veya yaşam alanlarında kullanılan hasta yatakları düşünüldüğünde ise  hastanın konutlarda kullanılan yataklarda uyumasındansa hastanın rahat edebilmesi ve hastaya bakan bireyin hastanın bakımı basitlikle yapabilmesi için hasta yatakları yaşam alanlarında da kullanılmaktadır. Hasta yatakları bahsedilen servislerin yanı sıra başka servisler içinde de tercih edilmektedir. Bu yataklar gereksinime göre farklı mekânlarda kullanılabilir. Bununla beraber kişiler geçici olarak hasta yatağı kiralama işleminde bulunabilir.

Hasta Yatağı Neden Tercih Edilmeli?

Hasta yatağı sağlık kurumlarda seçim edilmesi hastayı rahat ettirmek, operasyon sonrası hastanın yatakta hareket halinde yemek yemesi için duruşunu değiştirmek için son derece işlevseldir. Bu yataklar hem hastanın hem de ona bakan kişilerin hayatlarını son derece kolay bir hale getirmektedir. Hasta yatağının bu etmen ile tercih edilmesi ile beraber hasta yatakları hep kullanıldığından eskime gösterebilmekte ve anatomik yapısı bozulabilmektedir.

  
1140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın