Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta karyolası üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Obez Hastalar İçin Yatak

Geçmiş dönemler, insanın kendisi ve içinde yaşadığı doğa hakkında çok az bilgi sahibi olması nedeniyle, bugünkünden çok daha zordu. Dünyaya gelir gelmez doğada hayatta kalma savaşına girişen insanın, her ne kadar bağışıklık sistemini çok daha gelişmiş olarak kullansa da, en basit yaralanmalarda bile hayatta kalma ihtimali çok azdı. Tedavi edilemeyen yaralanmalar veya hastalıklar, insanda ömrünün geri kalanında büyük sıkıntılar çekeceği etkiler bırakmaktaydı. Geçmiş dönemlerde teşhis, çoğunlukla ruhani varlıklarla ilişkilendirildiğinden, uygulanmaya çalışılan tedavi ya faydasız veya hasta için ölümcül sonuçlar doğurmaktaydı. Modern tıp biliminin doğuşu, teşhisin çok daha geniş imkânlarla yapılmasını ve dolayısıyla tedavinin de en doğru şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

Bakım Ve Tedavide Eski Dönemler

Daha iyi bir yaşam, herkesin isteği ve arzusudur. Bunun için herkesin kendine göre çabası ve planı vardır. Hayatın kalitesini arttırmaya çalışmak, ilk insanlardan bu yana değişmeyen bir gerçektir. Hayat kalitesi ise, insanların çoğu tarafından ekonomik imkânlarla ölçülüyor olsa da, sağlığın yerinde olması, sahip olunacak imkânlar içinde en değerli olanlarından biridir.
Obez Hasta Yatakları

Geçmiş asırlar, eski insanların yaşadığı zorlukları gözler önüne sermektedir. Bu zorluklar, sadece belirli günlerde değil, etkisine göre bir ömür boyu sürdüğü bilinmektedir. Özellikle insan sağlığını etkileyen unsurlar, geçmiş zamanlarda çok daha kolay ortaya çıkabildiğinden, bunların çareleri o dönemlerin imkânlarıyla ya bulunamamakta veya geçici etkilerle azaltılmaya çalışılmaktaydı. Bunun sonucu olarak, insanın ortalama yaşam süresi, eski çağlarda oldukça düşük olup, günümüzde ancak modern sağlık olanakları ile ortalama yaşam süresinde bir yükseliş söz konusu olmaktadır. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu insanlar, yaşadıkları sağlık sorunlarına çok daha etkili ve kesin çözümler bulabilme imkânına kavuşmuş durumdadır.

Modern Tıbbi Ekipmanlar

Tıbbi ekipmanlar, tarihin çok eski zamanlarında bile kullanılmaktaydı. Antik Mısır’da ameliyatların yapıldığı ve bu ameliyatlar için ekipmanlar geliştirildiği, tarihi kayıtlardan öğrenilmiş bir gerçekliktir. Ancak, son birkaç yüzyıla kadar hastalıkların ve sakatlıkların çoğunun sebebi bilinemediği gibi, uygulanacak tedavide de kafa karışıklığı yaşanmaktaydı. Modern dünyada ise, gerek bilimin ulaştığı nokta, gerekse teknolojik gelişmelerin her geçen gün kendini daha da ileriye taşıması, tıp alanında da sıra dışı çözümlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bunun en açık örneklerinden olan hasta yatakları, teknik donanımı ile hastanın ihtiyaç duyduğu temel gereksinimlerden, uygulanacak tedavi koşullarına mükemmel uyum sağlama gibi, avantajlı pek çok özelliğe sahiptir. Bu özellikler, hastanın iyileşmesini hızlandırırken, ömür boyu bakım isteyen hastaların da konforlu bir bakım olanağına sahip olmasını sağlamaktadır.

Aşırı Kilolu Hastalarda Bakım

Geçmiş dönemlerde bazı hastalıklar, insanlar için adeta kâbus olurken, günümüzde korkulan pek çok hastalık tarihe karışmıştır. Ancak çağımızın yaşam koşulları, yeme içme alışkanlıkları ve yaşam tarzı gibi pek çok unsur, hızla artan başka bir sağlık sorununa dikkat çekmektedir. Başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere hükümetler ve yerel kuruluşlar, çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olan obezite ile mücadele çağrısında bulunmakta ve bu hastalığın etkilerine dikkat çekmektedir. Obezite; hareketsiz bir yaşam tarzı ve yanlış beslenme alışkanlıkları kaynaklı olabileceği gibi, doğuştan gelen veya başka bir hastalığın tetiklediği bir rahatsızlık da olabilir. Hasta yatağı, obez hastalar için de mükemmel bir tıbbi ekipman olup, onların bakım ve tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Türleri

Farklı alanlarda hizmet veren çok sayıda ürün vardır. Bu ürünlerin kalitesi kadar çeşitliliği de kullanıcılarının talepleri ile geliştirilmektedir. Hasta yatakları söz konusu olduğunda da, tek bir modelin var olduğu düşünülemez. Firmamız, gerek hastaların talepleri, gerekse uzmanların tavsiyeleri ile farklı model tasarımlarına gitmiştir. Bunun sonucu olarak, hastalıkların getirdiği sıkıntıları önlemeye veya en aza indirmeye yarayan pek çok model ortaya çıkmıştır. Havalı hasta yatağı, asansörlü yükseltilebilen model, elektrik motorlu, çocuk hasta yatağı, ev tipi ahşap kenarlı ve diğer modeller, firmamızın bu konudaki taleplere verdiği mükemmel çözüm seçenekleridir.

Avantajlı Bir Yatırım Mıdır?

Bir ürünün üretici açısından pek çok maliyet kalemi bulunmaktadır. Bunlar; tasarımdan, üretim tekniğine, enerji kullanımından işçiliğe kadar pek çok alanda ayrı ayrı planlanmaktadır. Üretici için söz konusu bu maliyetler, ürün fiyatına yansıdığında, tüketici açısından da satın alma veya kiralama maliyeti ön plana çıkmaktadır. Tüm üretim olanakları ve süreçleri göz önüne alındığında, hasta yatağı fiyatı, yatağın modeline göre farklı seviyelerde ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte firmamız, üretim maliyetleri kadar, bu yatağa ihtiyaç duyan kişilerin de ekonomik durumlarını göz önünde bulundurmaktadır. Yatağı satın almak istemeyen veya satın alma maliyetini karşılayamayanlar için, hasta yatağı kiralama seçeneği de, müşteri memnuniyeti odaklı firmamız tarafından uygulanmaktadır.

Kaynak: https://www.hasta-yataklari.com

  
425 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın