Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta karyolası üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Yataklarında En Kullanışlı Modeller

Hasta Yataklarında En Kullanışlı Modeller

Hasta yataklarının, kişi sağlığı açısından önemi büyüktür. Hasta olan bir birey, bedensel olarak rahat etmek isteyecektir. Tam da bu noktada hasta yataklarımız işlevsel ve kullanışlıdır. Üstün teknolojisi sayesinde; ne kadar çok kullanılırsa kullanılsın zarar görmez. Hasta yataklarının kendi içerisinde birden fazla çeşitleri bulunuyor. Hareket kabiliyeti olan hasta karyolası havalı hasta yatağı şeklinde isimlendiriliyor. İşlevsel olarak bakıldığında hasta olan kişinin baş kısmının hareket ettirilmesi, ayaklarının ise indirilmesi sağlanır. Yatağın içerisinde hava akımı yer alıyor Motor sistemi sayesinde gün içerisinde hava akımı aktif olarak dolaşıyor. Kişinin bedensel olarak ağrıyan yerleri bu şekilde tespit ediliyor. Bu nedenle de pozisyon veren havalı yatak modelleri tercih edilebilir. Havalı yatağın derisi zarar görmez. Bu nedenle de havası indirildikten sonra temizleme işlemi yapılabilir. Sağlık açısından günlük temizliğin yapılması gerekiyor.

Hasta Yatakları Nasıl Kullanılır?

Hasta yataklarının içerisinde çeşitli aparatlar vardır. Herhangi bir malzeme eksikliğinde bu aparatlar değiştirilebilir. Havalı yatağın kullanılabilmesi için, motor kısmının sürekli çalışması gerekiyor. Motor sesi, ortama rahatsız edici bir ses çıkarmamaktadır. Kısık bir ses düzeyinde çalışarak, hastanın uyanmasını önler. Yatağın 20-25 cm aralığında bir yüksekliği vardır. Kilosu 120 olan bir insan yatağa uzandığında, bu yükseklik oranını 25 cm'den 20 cm'ye düşürebilir. Bu nedenle kişinin kilosu yatağın yüksekliği fazla oranda etkilemiyor. Hasta yatağı  her şekilde belirli bir yüksekliğe sahiptir. Karyola tipli hasta yataklarının yan taraflarında korkuluklar bulunuyor. Bu korkuluklar hastanın, yatağından daha kolay bir şekilde kalkmasına yardımcı oluyor. Yine aynı şekilde gece uyurken, her ihtimale karşı düşmesini de engellemiş oluyor.

Hasta Yataklarının Kullanım Alanları

Hasta yatakları; evlerde, hastanelerde, bakım evleri gibi birçok alanda kullanılabilir. Ayrıca yatağın başında serum asma kısmı olduğu için, hasta kişi her alanda rahat edebilir. Yatağın altında tekerlekler yer alıyor. Kişi istediği zaman, yatağın mevcut konumunu değiştirebilir. Yatak ihtiyacı olan kişiler, hasta yatağı kiralama imkânlarından yararlanabilirler. Bazı hastalar felçli oldukları için, uzun yıllar boyunca yatağa bağlı kalmak zorunda olabilirler. Bu nedenle de yatak hasta için adeta bir yol arkadaşıdır. Bunun için, hastanın rahat edebileceği pozisyonlarda yatak alınmalıdır. Hasta yatağı fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. Hasta yataklarımızın satışları yapılmaktadır.

  
626 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın