Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Havalı Hasta Yatakları Genel Kullanım Bilgileri

Havalı Hasta Yatakları Genel Kullanım Bilgileri

Tüketicinin Kendi Yapabileceği Bakım, Onarım ve Ürünün Kullanımına İlişkin Bilgiler

Hasta Yatağı şiltesinin bir bezle silinmesi ve şiltenin bulunduğu odanın temiz tutulması gerekmektedir. Bu şekilde cihaz normal ve düzenli olarak çalışacaktır.

Periyodik veya kullanım sonrası bakım :

Hava pompası herhangi bir periyodik bakım gerektirmez. Kullanılmadığı zaman kutusunda muhafaza edilmelidir. Şiltenin ise havası tamamıyla boşaltılmalı ve düzgün bir şekilde katlanmalıdır. Aşırı sıcak şiltenin katlarının birbirine yapışmasına sebep olabilir. Uzun süreli kullanılmayacak ise katlar arasında hafif pudralama yapılabilir.

Bağlantı ve Montaj :

 • Kutu içerisinden çıkan yatak şiltesini ve hava yolu hortumlarının her ikisini de bağlayınız.
 • Daha sonra hortumların diğer uçlarını da motor ünitesine sağlam bir şekilde bağlayınız.
 • Güç prizini elektriğe bağlayınız.
 • Yatak kullanıma hazırdır.

Kullanım ve Çalışma :

 • Pompayı yatak ucuna yere veya uygun sabit bir yüzeye veya yatak uygunsa pompanın altında bulunan özel kancasını kullanarak yatak kenarına asabilirsiniz (sadece güç ayarlı model için).
 • 220 Volt'luk elektrik sistemi kullanılmalıdır.
 • PVC Şilteyi normal yatak üzerine seriniz. Şiltenin ucunu yatak altına alarak kaymasını engelleyebilirsiniz. Şiltenin yabancı maddeler veya yanlış katlama sonucu zarar görmemesine dikkat ediniz. Hava borularının bağlandığı kısım altta kalmalıdır.
 • Pompa hava borularını şiltenin hava girişlerine bağlayınız. Pompanın ön yüzeyinde bulunan düğmeye basın.
 • Eğer pompanın güç ayarı varsa maksimuma getiriniz.
 • 25 dakika şiltenin şişmesini bekleyiniz. Şişen şilteyi hasta yatağının üzerine seriniz.
 • Daha sonra güç ayar düğmesini aşağıdaki tabloya göre ayarlayınız.

Hasta Ağırlığı                    Ayar Seçeneği

50                                          1

50-80                                    3

80-150                                  5

Cihaz düzenli çalışmaya başladığında şiltenin alternatifli olarak bir kısmını şişirip diğer kısmını indirerek hastanın bedeni üzerinde sürekli ve yumuşak bir masaj etkisi yapar.

Özellikler :

Cihazın doğru ve güvenli bir şekilde kullanımı için aşağıdaki noktaların dikkate alınması gerekmektedir.

 • Su geçirmezdir.
 • Bu cihaz anestezi kullanımı sırasında veya oksijen, hidrojen monoksit gibi tutuşabilir maddeler ile temas halinde kullanılmaz.
 • Pompa sürekli kullanıma uygundur.
 • Cihazınız diğer elektrikli cihazlar ile elektro manyetik etkileşime geçmez.

Malın enerji tüketimi açısından verimli kullanımına ilişkin bilgiler :

Hava pompası 220/240 Volt ile çalışır. Şehir şebeke elektrik voltajının bu değerlerin altına düşmesi pompanın verimini etkiler. Pompa maksimum 7 Watt gibi düşük bir enerji tüketir. Ayrıca verim açısından yapılacak bir uygulama bulunmamaktadır.

Bakanlıkça tespit ve ilan edilen kullanım ömrü :

Kullanım ömrü 10 yıldır.

Garanti  Süresi :

Garanti süresi 2 yıldır.

  
2471 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın