Hastane Yatakları İmalatı
Sertifikalar
Medikal Cihaz ve Hasta Yatağı Satış Merkezi Yetki Belgeleri


Medikal Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi
Ürün Katalogu
Hasta Karyolası Kataloğu
İletişim Formu
Hasta Yatağı İletişim Hattı
Videolar
Site Haritası
Hasta Karyolaları
Medikal sektörde müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmak için çaba gösteriyoruz. Gelişen teknolojinin tüm imkanlarını hasta karyolası imalat sürecinde kullanarak ürettiğimiz hasta yatağı, muayene masası gibi ürünlerimiz, artık hastaların ihtiyaçlarına daha pratik çözümler sunmakla birlikte, daha konforlu bir günlük hayat ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor. Ürünlerimizi çok geniş bir pazarlama ağıyla Türkiye ve Dünya piyasalarında satışa sunuyor, gelen talepler doğrultusunda yeni model geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizi onurlandırıyor ve sizlere bu bağlamda sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. En ucuz hasta karyolası firmamızda üretilmektedir.

Yoğun bakım hasta karyolaları genellikle yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalarda kullanılır. Evlerde nadiren istek üzerine kullanılan bir modeldir. Genellikle hastane ve kliniklerde kullanılan modeldir. Çok fonksiyonlu olup hemşire takip ekranı isteğe göre takılabilir. Asansör ve trendelenburg özellikleri vardır. Yoğun bakım elektrikli hasta yataklarında genelde sütun motor kullanılır. İki sütun motor vasıtasıyla hem asansör hem de trendelenburg yaptırılabilir. Yoğun bakım hasta karyolası dört motorlu olup iki motoru sütun motordur. Firmamızda hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.


Google Plus
Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta yatağı üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Önerilen Firmalar

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe tavsiye edebileceğimiz firmaların listesi.


.
Hasta Karyolası

Hasta Karyolası ve Hasta Yatakları modellerimizin genel özellikleri

Hasta karyolası ürünlerimiz hasta odaları için tasarlanmış ve bu ünitelerde ihtiyaçlara cevap verecek özelliklere sahiptir. 

Karyolalarımız tüm yüzeyleri hastane içi enfeksiyona karşı sıhhi temizlik yapılmasını sağlayacak şekilde pürüzsüz ve yuvarlak hatlı olarak tasarlanmıştır

Karyolalarımız yükseklik hareketini sağlayan motorlar ve kolay temizlenebilmesi için sütun motor sistemleri kullanılarak üretilmiştir. 

Başucu ve ayakucu bölümlerindeki hareketi sağlamak için iki adet dc motor kullanılmıştır. 

Hasta Yataklarının değişken yüksekliği elektronik kumanda ile ayarlanabilmektedir.

Elektronik kumanda vasıtası ile kolayca trendelenburg ve ters trendelenburg pozisyonları yapılabilmektedir.(+/-15 derece) 

Karyolalarımızda pozisyon verilirken hastanın abdominal bölgesinde oluşabilecek basıncı en aza indirmek için sırt ve ayakucu kısmı kayarak hareket edebilmektedir. Sırt kısmı yukarı doğru hareket ederken başucuna doğru en az 10 cm, baldır kısmı yukarı doğru hareket ederken ayakucuna doğru en az 5cm kayarak yükselmektedir. 

Karyolalarımızda en az 150mm çapında sessiz çalışan en az 4 adet teker bulunmaktadır. Karyolalarımızda pedal kontrollü üç kademeli merkezi fren sistemi bulunmaktadır. Birinci kademede dört tekerlek kilitlenmektedir; ikinci kademede dört tekerlekte serbest olarak kullanılabilmektedir; Üçüncü kademede üç tekerlek kilitli ancak biri yön belirleyicidir. 

Karyolalarımız en üst pozisyonda dahi en az 225 kilo yük kapasitesi ile iki adet teleskopik sütun motor üzerinde yukarı ve aşağı hareket edebilmektedir. Yukarı aşağı hareketleri teleskopik sütun motor sistemi ile sessiz ve stabil yapılmaktadır. Her bir sütunu hareket ettiren motor mekanizması en az 2000 newton gücündedir. 

Karyolalarımızın dıştan dışa ölçüleri boyuna 215-220cm enine (korkuluklar yukarı pozisyonda 95cm-105cm arasında; yatma yüzeyi ölçüleri ise boyuna 195cm-205cm arasındadır. Yatma platformu şilte hariç 40cm’e veya aşağısına kadar alçalabilmekte 80cm veya yukarısına kadar yükselebilmektedir. 

Karyolalarımızın başucu kısmındaki korkulukların iç ve dış kısmında toplamda 4 adet kumanda paneli bulunmaktadır. Korkuluk kumanda panellerinde: başucu kısmı; ayakucu kısmı başucu ve ayakucu kısmı aynı anda yükselip alçalma(auto contuar) ve yükselme, alçalma, hareketini sağlayan tuşlar mevcuttur. 

İstem dışı kullanımları ve doğabilecek kötü sonuçları engellemek için tüm kumandalarda aktivasyon tuşu bulunmaktadır. Tüm hareketleri yapmadan önce aktivasyon tuşuna basılmalı aksi durumda tuşlara basıldığında hiçbir hareket yapılamamaktadır. Aktivasyon tuşuna belli bir süre basılmadığında tüm tuşlar tekrar pasif konuma geçer. 

Korkuluk kumanda panellerinde ve hemşire kumanda panelinde fonksiyonlar kilitli iken; fonksiyonların kilitli olduğunu gösterir uyarı ışığı vardır. 

Karyolalarımızda karyolanın gece karanlıkta konumunu belirleyebilmek için yatak alt ışığı bulunur. Hasta yatak alt ışığını korkuluklarda bulunan kumanda panelinden rahat bir şekilde açıp kapatabilirsiniz. 

Karyolalarımızın ayakucu kısmı manuel olarak en az 4 kademede ayarlanabilir. 

Hasta karyolası içinde hemşire kumanda paneli mevcuttur, hemşire kumanda panelinde tek tuşa basılı tutarak şok pozisyonu, cpr, kardiyak oturma pozisyonuna geçilebilir. Ayrıca hatalı kullanımı engellemek için kumanda paneli üzerinde en az 3 adet kilitleme tuşu ile fonksiyonlar tek tek bloke edilebilir. 

Gerektiğinde hasta hareketleri birbirinden bağımsız olarak kilitlenebilir. (Başucu, ayakucu, yükseklik, trendelenburg, ters trendelenburg) 

Karyolalarımızın hemşire kumanda panelinde elektronik cpr tuşu va antişok pozisyon tuşları mevcuttur. Elektronik cpr tuşu ve antişok pozisyon tuşları karyola fonksiyonları kilitli ikende çalışır.

Karyolalarımızın sırt kısmı en az 65 dereceye diz kısmı en az 30 dereceye kadar ayarlanabilir. 

Karyolalarımızın sırt kısmının her iki tarafında manuel cpr kolları bulunmaktadır. Bu kollar sayesinde sırt kısmı manuel olarak hızlıca cpr konumuna getirilebilmektedir. 

Karyolalarımızın dört köşesinde en az 130mm çapında çarpma tekerleri bulunur.

Karyolalarımızın alt şasesinde motor ve bağlantıları hijyenik temizliğe imkan verecek şekilde tasarlanmış dekoratif abs plastik malzeme ile kapatılmıştır. 

Hasta Karyolasının baş ve ayak panelleri rahatça çıkarılıp takılabilir. 

Hasta yatağı yan korkuluklarında 4 adet kumanda paneli bulunmaktadır. 

Hasta karyolası metal aksamı anti bakteriyel elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır. 

Karyolanın dört köşesinde serum askısı koyma yerleri mevcuttur. 

Hasta  karyolasının yatma yüzeyinin açısını gösteren gösterge mevcuttur. 

Hasta yatağının sırt kısmının açısını gösteren gösterge mevcuttur. 

Hasta karyolaları yüksekliği kolayca ayarlanabilen metal kısımları paslanmaz çelikten imal edilmiş 4 kancalı serum askısına sahiptir.

 2 yıl yerinde ücretsiz servis ve 10 yıl yedek parça temin garantilidir. 

 Hasta yatakları TSE ye uygunluk belgelidir.

Hasta karyolaları kurulumu

  
3100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın